Urbanizmus a výstavba 1. jún 2018

Staromestská samospráva opravuje dunajskú promenádu od 4. júna


Mestská časť Staré Mesto oznámila, že od pondelka 4. júna 2018 začína odstraňovať havarijný stav Dunajskej promenády v úseku River Park - Most SNP.

Ide o posledný nezrevitalizovaný úsek promenády, ktorý je v havarijnom stave a vyžaduje bezodkladnú opravu spevnených plôch, tvrdí Staré Mesto.

Plním tak sľub, ktorý som dal pri otvorení úseku Most Lafranconi - River park. Vymeníme povrch promenády, opravíme prepady,“ povedal starosta Starého Mesta Radoslav Števčík.

Nezrevitalizované úseky promenády sú ešte medzi osobným prístavom a Starým mostom, ako aj úseky na petržalskej strane Dunaja (pozn.red.).

Ako uvádza staromestský úrad, v rámci opravy, ktorá by mala trvať desať týždňov, bude súčasný rozbitý asfalt kompletne nahradený dlažbou v rovnakom dizajne ako je to na úseku Osobný prístav – Most SNP.

Nový náter dostanú aj zábradlia balkónov v múriku popri Dunaji a osadia sa nové madlá. Keďže konštrukcia balkónov neumožňuje osadenie dlažby, dostanú nový asfaltový povrch. Repasom prejde aj mobiliár promenády.

Promenáda bude v zúženom profile prístupná chodcom aj cyklistom v zmiešanom režime. Práce budú prebiehať bez uzavretia promenády, s výnimkou jedného až dvoch dní, počas ktorých bude strojovo odfrézovaný asfaltový povrch.

Mestská časť preto prosí verejnosť o trpezlivosť pri obmedzeniach, ktoré oprava povrchu na niekoľko týždňov prinesie.

Mestskú časť Staré Mesto sa pýtame na niektoré otázky:

1. Koľko bude stáť oprava?

2. Prečo nedôjde ku kompletnej rekonštrukcii v spolupráci napr. so Sl. vodohosp. výstavbou a ostatnými zainteresovanými dunajskými organizáciami... ?

3. Kto sa na financovaní opravy zúčastňuje? Prečo nie sú zainteresovaní investori, ktorí majú aktivity na dunajskom nábreží pod Hradom...?

4. Konajú sa opravy v súlade s koncepciou rozvoja dunajských nábreží? Alebo ide opäť o vytrhnutý kontext zo zrejme neexistujúcej koncepcie rozvoja dunajských nábreží...?

5. Aké atrakcie a zaujímavosti pripravuje mesto a MČ SM na tomto úseku...? Aké nápady a turistické atrakcie...?

(rl, red)

Foto: Staré Mesto

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter