Urbanizmus a výstavba 28. december 2018

Staré Mesto pokračuje v doručovaní územného rozhodnutia pre projekt Eurovea II


Bratislavské Staré Mesto pokračuje v doručovaní územného rozhodnutia pre projekt Eurovea II, v rámci ktorého má na ľavom brehu Dunaja vyrásť prvý mrakodrap v Bratislave,

hoci je stále presvedčené, že nebolo vydané v súlade so zákonom.

Na margo obnovenia dočasne pozastaveného doručovania predmetného rozhodnutia to na piatkovom brífingu uviedla staromestská starostka Zuzana Aufrichtová.

"Nesúhlasím s týmto stavom, ale nemám mandát ani zákonnú moc, aby som to zvrátila. Stav je dnes taký, že doručovanie dobehne a bude sa postupovať tak, ako sa má.

To znamená, že rozhodne druhostupňový stavebný úrad ako odvolací orgán," skonštatovala Aufrichtová.

Na úradnej tabuli mestskej časti je v súčasnosti opätovne zverejnené pôvodné územné rozhodnutie a plynie zákonná lehota na doručenie rozhodnutia všetkým kompetentným subjektom.

S celou vecou sa tak bude musieť vyrovnať okresný úrad. Ak sa však voči vydanému rozhodnutiu nikto neodvolá, bude územné rozhodnutie podľa starostky platiť v takej forme, v akej bolo vydané.

"Ale uvidíme, lebo máme informácie, že v rámci doručovania boli účastníci konania, ktorí si vyžiadali nahliadnuť do spisu a pripravovali si podklady.

Ako s nimi naložia, to je teraz, v podstate, v ich rukách a na ich rozhodnutí," poznamenala Aufrichtová.

Územné rozhodnutie k projektu Eurovea 2 podpísal bývalý starosta Starého Mesta Radoslav Števčík ku koncu svojho volebného obdobia.

Pre dátum jeho podpísania ho súčasná šéfka staromestskej samosprávy skritizovala už začiatkom mesiaca s tým, že na jeho podpísanie už v tom čase nemal mandát a informácie o územnom rozhodnutí jej boli zatajené.

Števčík však tvrdenia dôrazne odmieta. "Mandát starostu sa nekončí voľbami, ale dňom odovzdania úradu, dovtedy je jeho povinnosťou zabezpečiť fungovanie úradu," zdôraznil Števčík,

ktorý je presvedčený, že územné rozhodnutie je zákonné, rešpektuje obmedzenia chrániace verejný záujem a neohrozuje ho.

(TASR)
Vizualizácia: JTRE
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter