Urbanizmus a výstavba 9. marec 2020

Spolumajiteľ OD na Kamennom námestí má záujem o revitalizáciu okolia


Spolumajiteľ budovy bývalého obchodného domu (OD) na Kamennom námestí v Bratislave, žilinský podnikateľ George Trabelssie, naďalej deklaruje záujem dočasne zrevitalizovať okolie budovy.

Urobiť tak chce do realizácie mestského projektu Živé námestie, teda kompletnej premeny Námestia SNP a Kamenného námestia.

S mestskou časťou Staré Mesto podpísal ešte vlani memorandum o spolupráci, stále však čaká na rokovanie so zástupcom hlavného mesta.

"Záujem o dočasnú revitalizáciu v hodnote približne 200.000 eur stále máme. Čakáme na termín stretnutia s primátorom, prípadne ním určeným zástupcom.

Termín stretnutia sme nedostali," uviedla pre TASR hovorkyňa spoločnosti SIRS Ivana Strelcová. Na otázku, kedy by sa mohlo následne začať so samotnou revitalizáciu, odpovedala, že je to možné do dvoch týždňov od vzájomnej dohody.

Termín však zatiaľ nie je známy, rovnako ako termín otvorenia vnútorných priestorov či prípadný nový názov budovy.

Bratislavský magistrát v tejto súvislosti poznamenal, že je viac možností, ako môže investor s mestom rokovať.

"Existuje viacero možností, ako môže investor rokovať s mestom, a nie všetky sú podmienené účasťou primátora," povedal hovorca mesta Peter Bubla.

Doplnil, že ak má investor pripravený konkrétny zámer, mesto je ním pripravené o tomto zámere rokovať.

Zámer revitalizácie tohto verejného priestoru, najmä pre jeho aktuálny stav, víta Staré Mesto.

Mestská časť ešte vlani v novembri s investorom podpísala memorandum o spolupráci a investičnej participácii.

"Má záujem podieľať sa na revitalizácii Kamenného námestia, pričom sa zaviazal zachovať existujúce architektonické, kultúrne a urbanistické hodnoty tohto územia," podotkol staromestský hovorca Matej Števove.

O obchodný dom na Kamennom námestí mal dlhodobo záujem aj developer Lordship, ktorý je cez svoju dcérsku spoločnosť SK Centre vlastníkom priľahlého bývalého hotela Kyjev.

K tomuto priestoru v centre hlavného mesta chcel pristupovať a rekonštruovať ho ako celok.

K definitívnej vzájomnej zhode s partnermi a zvyšnými vlastníkmi nehnuteľností v tomto priestore však neprišlo, a tak sa rozhodol pracovať ďalej len s nehnuteľnosťami, ktoré vlastní.

Vlastníkom budovy obchodného domu sa za sumu niekoľkých desiatok miliónov eur nakoniec stal žilinský podnikateľ, ktorý budovu označil za "klenot v centre mesta".

Obchodnými partnermi v spoločnosti Obchodný dom Bratislava sú v súčasnosti podľa obchodného registra Trabelssieho firma SIRS – Investment a spoločnosť GPR Invest.

(TASR)
Foto: Br. kuriér
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter