Urbanizmus a výstavba 6. september 2018

Rezidenčný projekt Zwirn by mali začať stavať na jeseň 2019


Spoločnosť YIT Slovakia získala súhlasné záväzné stanovisko hl. mesta pre výstavbu prvej etapy rezidenčno-administratívneho komplexu ZWIRN. Predpokladaný začiatok výstavby je jeseň 2019, jej ukončenie o dva roky neskôr.

Popri prácach na obnove budovy Pradiarne, zapísanej na zozname národných kultúrnych pamiatok, sa YIT púšťa do ďalšieho kroku smerom k revitalizácii areálu bývalej Bratislavskej cvernovej továrne.

Prvá etapa má nadviazať na nedávno skolaudovaný projekt Pari a vytvorí vnútroblok s priehľadmi na priľahlé námestie a budovu Pradiarne. Tri bytové domy dosiahnu max. osem podlaží, pričom dve horné poschodia budú smerom od Košickej ulice ustúpené.

Podľa developera ide o charakteristický prvok a jeden z dôvodov, pre ktorý odborná porota v urbanisticko-architektonickej súťaži zvolila pre realizáciu projektu víťazný ateliér Compass a vďaka ktorému nová výstavba plynule nadviaže na okolitú zástavbu.

V 258 bytoch prvej etapy má svoje domov nájsť približne 650 obyvateľov.

Pohľad na prvú etapu z Páričkovej ulice, skolaudovaný projekt Pari v pozadí naľavo

Prvá etapa nadviaže na už prebiehajúce aktivity v areáli, súvisiace s pamiatkovou obnovou Pradiarne a výstavbou nového námestia a podzemných garáží.

Celkovo je zóna ZWIRN tvorená tromi mestskými blokmi, ktoré nadväzujú na radiálnu urbanistickú kompozíciu v okolí Dulovho námestia.

Už stojacou súčasťou nového areálu ZWIRN je bytový dom PARI s 87 bytmi, ktoré svojich nových obyvateľov privítajú na jeseň tohto roka.

Aktuálne prebieha aj obnova Pradiarne 1900, budovanie podzemnej garáže a priľahlého námestia, ktoré budú dokončené začiatkom roka 2020.

Po dokončení štvrť ZWIRN prinesie viac ako 800 bytov v nízkopodlažnej blokovej výstavbe a 466 parkovacích miest v podzemnej garáži.

(red)

Vizualizácia: YIT Slovakia

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter