Urbanizmus a výstavba 13. apríl 2018

Rezidenčný projekt Kesselbauer vznikne na Nám. 1. mája + vizualizácie


(STARÉ MESTO) - Na Námestí 1. mája, v centre Bratislavy, má onedlho vyrásť nový rezidenčný objekt pod názvom Kesselbauer.

Projekt ráta s ponukou 130 dvoj- a trojizbových bytov a apartmánov na ôsmich podlažiach.

Súčasťou projektu je aj podzemná garáž pre viac ako 150 vozidiel. Developerom projektu je investičná skupina Proxenta, ktorá v tesnej blízkosti projektu skolaudovala v minulom roku rezidenčný projekt Weinhauer. Neďaleko stavia projekt Proxenta residence.

Podľa investora, projekt Kesselbauer tvoria dva architektonicky i výškovo odlišné objekty, ktoré spolu tvoria harmonický celok s pôdorysom v tvare písmena U.

Dezolátny stav pôvodnej budovy neumožňoval podľa neho jej zachovanie a rekonštrukciu, developer sa rozhodol vystavať na jej mieste repliku historickej fasády, vďaka čomu zostane zachovaná súčasná podoba námestia.

Ako uvádza, pri jej navrhovaní, vychádzal z analýzy historických dokumentov a fragmentov pôvodnej fasády.

Všetky kroky sme konzultovali s pamiatkovým úradom a výsledná podoba repliky historického domu odzrkadľuje jeho pôvod v najvyššej možnej miere. Zostane zachovaný nielen pôvodný architektonický štýl, ale i použité materiály a farebné riešenie.

Vďaka tomu dokážeme zachovať jej krásu a jedinečnosť aj pre budúce generácie.“ hovorí Pavol Kožík, majiteľ investičnej skupiny.

Rezidencia Kesselbauer ponúka 130 dvoj- a trojizbových bytov a apartmánov. Stupňovité odsadenie vrchných podlaží smerom do vnútrobloku zároveň umožnilo vytvoriť aj niekoľko luxusných bytov s nadštandardnými terasami s výmerami od 23 m2 až do veľkolepých 180 m2.

Pokoj a bezpečie má obyvateľom priniesť zelený dvor vo vnútrobloku, ktorý sa má stať miestom oddychu a možnosťou na stretávanie sa so susedmi, či miestom pre bezpečnú hru malých detí.

Vnútroblok bude plynule prepojený s projektom Weinhauer na Jozefskej ulici, čím vznikne atraktívny spoločný priestor plný zelene.

Na dvoch podzemných podlažiach vznikne priestor pre zaparkovanie viac ako 150 áut. Okrem parkovania tam bude miesto aj pre pivnice a skladovacie priestory v nadštandardných výmerách.

(red)

Vizualizácie: Proxenta

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter