Urbanizmus a výstavba 3. júl 2018

Projektu LBG Aréna v Rači vydali stavebné povolenie


Investorovi LBG aréna, ktorý chce v bratislavskej Rači vybudovať nový športový areál, v utorok vydali stavebné povolenie. Informoval o tom račiansky starosta Peter Pilinský na sociálnej sieti s tým, že stavebné povolenie podpísal.

Spoluautorom tohto projektu a investorom je aj bývalý slovenský hokejový reprezentant Ľubomír Višňovský.

"Tím LBG aréna po štyroch rokoch náročného procesu splnil všetky podmienky na vydanie stavebného povolenia. Verím, že športový komplex, ktorému týmto dáva Rača zelenú, zlepší život v našej obci," uviedol Pilinský.

Projekt je podľa neho schválený tak, aby ostala zachovaná funkčnosť BMX dráhy.

 "Azda nie som priveľký optimista, ak dúfam, že ak niekto chcel autorom tohto - na bratislavské pomery - unikátneho zámeru komplikovať život, tak už dosiahol svoje," podotkol starosta s tým, že sa proces s obštrukciami natiahol o roky. Investorovi vyjadril podporu, aby mohlo byť stavebné povolenie čo najskôr správoplatnené.

Investor LBG aréna podal ku koncu marca celkovo päť žiadostí o stavebné povolenia.

Z toho boli začaté dve stavebné konania. K týmto konaniam musel doložiť zhruba 120 listín, vyjadrení a stanovísk príslušných orgánov. Projekt v minulom roku v máji už získal územné rozhodnutie.

Spoločnosť LBG aréna v roku 2015 informovala, že plánuje v Rači výstavbu športového areálu s hokejovou halou, plavárňou či fitnes za približne deväť miliónov eur.

Dotknuté územie je ohraničené ulicami Černockého, Kadnárova, Hečkova a Žitná.

Areál plánovala spoločnosť začať stavať v roku 2016. Spustenie prevádzky predpokladala v júni 2018.

(tasr)
Viz: LBG Arena
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter