Urbanizmus a výstavba 13. február 2019

Projekt Klingerka, s najvyššou obytnou budovou v SR, má právoplatné stavebné povolenie


Spoločnosť JTRE získala pre projekt Klingerka stavebné povolenie a pripravuje sa na začiatok výstavby.

Ako uvádza investor v tlačovej správe, do územia bývalej priemyselnej oblasti v Ružinove prináša projekt okrem bývania v najvyššej obytnej budove na Slovensku aj verejný park na viac ako 4.000 m2.

Spoločnosť JTRE po získaní územného rozhodnutia predstavila projekt obyvateľom dotknutého územia na verejnej prezentácii.

Tam informovala nielen o prínosoch projektu a pripravovanej výstavbe, ale poskytla priestor na otvorenú diskusiu so susedmi.

Výsledkom sú najmä opatrenia na zmiernenie dopadu výstavby na komfort bývania v území.

Ako príklad uvádza investor zariadenie staveniska, ktoré pozostáva z niekoľkých na sebe položených kontajnerov. Tie budú tvoriť stenu orientovanú tak, aby chránila rodinnú zástavbu pred hlukom a prachom.

„Aby sme eliminovali pohyb stavebných mechanizmov po cestných komunikáciách, budú tieto vchádzať najkratšou možnou cestou na stavenisko a rovnako aj z neho vychádzať,“ vysvetlil projektový manažér JTRE Peter Medľa.

Dodal, že celý tím sa prioritne zameral na to, aby stavba čo najmenej zaťažovala miestnu komunitu.

„Požiadavky našich susedov sme obratom splnili a zriadili sme aj špeciálnu mailovú adresu, na ktorú môžu stále zasielať svoje postrehy a podnety,“ podotkol Peter Medľa.

Obyvatelia ocenili aj rozbehnutie vzájomnej komunikácie formou pravidelných susedských stretnutí.

Ako pripomína investor, Klingerka je navrhnutá ako koncept dvoch budov – bytovej veže a administratívneho objektu, ktoré prepája parkovací dom so zelenou strechou.

Komplexnosť dopĺňa občianska vybavenosť. Centrálnym verejným priestorom celej zóny bude park, ktorý bude slúžiť pôvodným aj novým obyvateľom tzv. Klingerovej kolónie.

(red, rl)

Vizualizácia: JTRE

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter