Urbanizmus a výstavba 26. máj 2020

Pozastavené búracie práce na Apollo 1 opäť obnovili


Búracie práce na budove Apollo 1 na Prievozskej ulici v Bratislave, ktoré v marci developer HB Reavis pre pandémiu nového koronavírusu dočasne pozastavil, opäť obnovili.

"V priebehu týždňa opäť privezieme všetku potrebnú techniku a postupne dokončíme rozoberanie celej budovy, ktorú sme ešte v marci stabilizovali a práce na nej prerušili," informoval TASR investor. Po zbúraní má na pozemku následne realizovať projekt Nové Apollo.

V roku 2015 zistili v biznis centre Apollo 1 problémy so statikou objektu, ktoré boli také závažné, že budovu bolo potrebné uzatvoriť a prestať používať.

Medializované informácie v tom čase hovorili o preťažení budovy na viacerých miestach o 50 percent, na jednom mieste až o 250 percent. Vlastník centra pôvodne uvažoval o tom, že po realizácii potrebných stavebnotechnických opatrení obnoví jeho prevádzku začiatkom roka 2016.

Následné statické posudky však preukázali závažné poškodenie statiky objektu a odporučili objekt asanovať.

Stavebný úrad v Ružinove prijal žiadosť o asanáciu v polovici septembra 2018. Tá bola v septembri a októbri doplnená a po doručení všetkých podkladov oznámil stavebný úrad v polovici októbra 2018 začatie konania verejnou vyhláškou. Stavebný úrad v Ružinove vydal koncom januára 2019 búracie povolenie.

(tasr)

Foto: Archív Br. kuriér 

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter