Urbanizmus a výstavba 20. marec 2020

Penta Real Estate momentálne nezastavuje pre nový koronavírus výstavbu


Developer Penta Real Estate momentálne nezastavuje pre situáciu okolo nového koronavírusu žiadnu zo svojich stavieb v Bratislave a stavebné práce na nich pokračujú naďalej.

Pre TASR to potvrdil výkonný riaditeľ Penta Real Estate Slovensko Juraj Nevolník.

Investor deklaruje, že situáciu monitoruje a priebežne vyhodnocuje tak, aby vedel v prípade potreby pružne reagovať. "V priestoroch stavieb sme zaviedli povinné meranie teploty všetkým pracovníkom," spresnil Nevolník.

Finančný dosah pre nový koronavírus je podľa jeho slov nateraz predčasné vyčísľovať, predpokladá však, že nebude zanedbateľný.

"Je možné, že v blízkej budúcnosti zaznamenáme problémy s dodávkou materiálov či pracovnou silou, ktoré môžu ovplyvniť harmonogram projektov, zatiaľ sa však snažíme prijímať také opatrenia, aby k takejto situácii nedošlo," povedal pre TASR Nevolník.

Penta Real Estate patrí medzi významných developerov v rámci mesta Bratislavy. V blízkosti jeho centra stavia projekt Sky Park, ktorý aj pre stavbu výškových budov mení tvár bývalej bratislavskej industriálnej zóny. Medzi projekty tohto developera patrí aj Bory Bývanie či Rezidencie Pri mýte.

Významní developeri pôsobiaci v Bratislave ako J&T Real Estate, HB Reavis či Cresco Real Estate potvrdili pre TASR, že pre situáciu okolo nového koronavírusu museli realizovať viaceré opatrenia.

Vo výstavbe nateraz pokračujú, no situáciu každým dňom vyhodnocujú. Vo viacerých prípadoch výstavba pokračuje v obmedzenom režime.

(TASR)
Viz.: Penta/Bory bývanie
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter