Urbanizmus a výstavba 8. január 2019

Nový majiteľ bývalého Prioru plánuje predstaviť zámer obnovy územia


Obchodný dom na Kamennom námestí v Bratislave, bývalý Prior, má nového majiteľa. Je ním spoločnosť Mirage Shopping Center, za ktorou stojí žilinský podnikateľ George Trabelssie.

Budovu mu predala spoločnosť Tesco Stores, ktorá nehnuteľnosť vlastnila cez svoju spoločnosť Obchodný dom Bratislava. TASR to potvrdili obidve firmy.

Nový vlastník budovy plánuje v krátkom období magistrátu hlavného mesta a následne aj verejnosti predstaviť zámer obnovy územia. 

"Verejnou diskusiou by sme chceli docieliť čo najvyšší prínos pre obyvateľov i návštevníkov tejto časti centra mesta," uviedla za spoločnosť Mirage Shopping Center Ivana Strelcová.

Ďalšie informácie, najmä obchodného charakteru, chcú zástupcovia firmy zverejniť v krátkom období na pripravovanej tlačovej besede.

Podnikateľ Trabelssie kúpil v minulosti od Tesca aj obchodné domy v centre Nitry či Žiliny.

Spoločnosť Tesco pre TASR uviedla, že od výstavby obchodného domu na Kamennom námestí v Bratislave uplynulo 50 rokov, počas ktorých prešla budova rekonštrukciou.

Aby spĺňala očakávania a potreby zákazníkov aj v budúcnosti, vyžaduje si podľa Tesca značné finančné investície.

"Preto sme sa v súlade s naším dlhodobým plánom rozhodli predať obchodný dom novému majiteľovi Mirage Shopping Center.

Minimálne do konca februára 2019 bude Obchodný dom My prevádzkovaný ako doposiaľ s tým, že aj naďalej plánujeme zákazníkom prinášať naše služby v tejto lokalite, v prenajatých priestoroch," uviedla PR manažérka pre Tesco Lucia Poláčeková.

O kúpu obchodného domu na Kamennom námestí mal dlhodobo záujem aj developer Lordship, ktorý je cez svoju dcérsku spoločnosť SK Centre vlastníkom priľahlého bývalého hotela Kyjev.

K tomuto priestoru v centre hlavného mesta chcel pristupovať a rekonštruovať ho ako celok. 

Budúcnosť Kamenného námestia a aj vedľajšieho Námestia SNP rieši v súčasnosti aj magistrát a opiera sa pritom o Projekt Živé námestie.

V prvých mesiacoch tohto roka chce mesto vyhlásiť architektonickú súťaž o budúcej podobe Kamenného námestia a Námestia SNP. Informáciu o predaji Obchodného domu My v Bratislave podnikateľovi Trabelssiemu priniesli 3. januára Hospodárske noviny.

(TASR)
Foto: Archív Br.kuriér
2 komentáre
ODPOVEDAŤ Igor | 19. 1. 2019, 20:21

keby nebolo neschopných byrokratov tak problém by sa dal vyriešiť a hlavne keby sa našiel šikovný "team" architektov / lebo dobrí architekti na Slovensku vymreli???/, ktorý by tomuto priestoru dali to čo mu vzalo komunistické búranie Bratislavy

ODPOVEDAŤ lohan | 11. 1. 2019, 08:30

Čím horšie tým ďalej. Všetko jedno, len preboha aby sa tam nenasťahovala Bila.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter