Urbanizmus a výstavba 29. január 2018

Na Saratovskej ulici v Dúbravke plánujú postaviť polyfunkčné domy


V bratislavskej Dúbravke na Saratovskej ulici plánuje spoločnosť Ennel vybudovať polyfunkčné domy s plochami občianskej vybavenosti.

So stavbou, ktorá má vyjsť približne na 26 miliónov eur, chce investor začať v roku 2019, ukončiť ju chce o dva roky neskôr.

Vyplýva to zo zverejneného zámeru, ktorý je momentálne v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA). 

Navrhovaný komplex má mať charakter mestského bloku s vnútroblokom a pozostávať zo štyroch polyfunkčných blokov s podlažnosťou šesť až 11 nadzemných podlaží.

V centrálnej časti sa plánuje zatrávnená vyvýšená plocha, ktorá má obyvateľom slúžiť ako relaxačná zóna.

V komplexe sa počíta s obytnými jednotkami, apartmánmi, administratívou i materskou školou s kapacitou pre zhruba 60 detí.

"Pozdĺž ulice Pod záhradami sa počíta s vybudovaním 33 povrchových parkovacích miest. V podzemnej garáži bude vytvorených 405 parkovacích miest," píše sa v zámere.

Medzi blokmi bude na úrovni siedmeho nadzemného podlažia spojovací most pre peších, ktorý má sprístupniť oddychovú zónu na streche jedného z blokov.

Celkovú výmeru sadovníckych úprav investor plánuje v prvom variante na úrovni 3874 metrov štvorcových (m2), v druhom variante je to 4092 m2.

(TASR)
Vizualizácia a mapka: Ennel, EIA
1 komentár
ODPOVEDAŤ fero | 3. 2. 2018, 07:33

Zaujímavé, každú chvíľu sa dočítame o rôznych developerských projektoch ale o protestoch ani slovka. Keď išlo o výstavbu náhradných bytov pre reštituovaných nájomníkov, tak sa všetci išli zbesnieť. PREČO ? Kto vie nech odpovie.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter