Urbanizmus a výstavba 6. máj 2020

MIB pripravil 3D prehliadku kúpeľov Grössling od kotolne až po strechu


Metropolitný inštitút Bratislava (MIB) pripravil 3D prehliadku, vďaka ktorej môžu ľudia vidieť ikonické kúpele Grössling. Ide o pomôcku pre účastníkov architektonickej súťaže na obnovu kúpeľov, ktorí sa môžu virtuálne prejsť po celom komplexe.

MIB informuje, že spolu s hlavným mestom a Generálny investor Bratislavy (GIB) vyhlásil medzinárodnú architektonickú súťaž na obnovu kúpeľov Grössling.

Pre záujemcov spomedzi architektov, ktorí sa chcú zúčastniť súťaže, boli naplánované osobné prehliadky komplexu kúpeľov.

"Obhliadky priamo na mieste riešeného objektu sa mali konať postupne v týchto týždňoch. Kvôli bezpečnosti a zdraviu účastníkov v súvislosti s pandémiou korona vírusu dnes obhliadky naživo nie sú možné", uvádza MIB v tlačovej správe.

Aby mali všetci záujemcovia medzinárodnej súťaže rovnakú možnosť vidieť a prejsť sa priestorom riešeného objektu, pripravil MIB video a 3D virtuálnu prehliadku. 

Virtuálny sprievodca priblíži architektom atmosféru kúpeľov. Vizuálne ich prenesie do jednotlivých priestorov od kotolne s dvomi zachovanými kotlami, po pohľad zo strechy objektu.

Súťažiaci môžu takto v kúpeľoch stráviť toľko času, koľko budú potrebovať. Vedia sa opätovne vrátiť do ťažiskových priestorov, pozrieť si detaily dôležitých prvkov a jednotlivé prevádzkové napojenia.

Video a 3D prehliadka, ktoré boli vytvorené pre potreby architektov, sú verejne dostupné a vďaka nim sa dnes môžu všetci, ktorí sa o stavbu zaujímajú pozrieť do tohto ikonického objektu spolu s nimi.

(red)

Video: MIB

Foto: Archív hmb

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter