Urbanizmus a výstavba 25. september 2018

Mesto opravilo povrch plochy pred Vrakunským cintorínom, ráta tam aj so záchytným parkoviskom


(VRAKUŇA, hmb, rl) - Bratislavský magistrát opravil plochu pred Vrakunským cintorínom (predtým Ružinovský cinorín).

Opravu robila mestská príspevková organizácia MARIANUM od júna do septembra 2018 v súčinnosti s mestskou časťou Vrakuňa. Mesto vyčlenilo na tento účel vo svojom rozpočte 350 000 eur.

Podľa primátora Iva Nesrovnala, druhá fáza sa bude týkať rozšírenia a vybudovania samotného záchytného parkoviska.

Trojmesačná oprava poškodeného povrchu na parkovisku pozostávala z odstránenia poškodeného asfaltu a tiež opravy kanalizácie kvôli zabezpečeniu efektívneho odvádzania zrážkovej vody.

„Opravená viacúčelová, bezpečná a komfortná parkovacia plocha na Cintoríne Vrakuňa poslúži nielen návštevníkom cintorína, ale aj ľuďom, ktorí tu zaparkujú svoje autá a do centra pôjdu MHD,“ uvádza v tlačovej správe magistrát.

Parkovisko pri cintoríne pred opravou, počas Dušičiek

A dodáva, že „v neposlednom rade je určená aj pre trolejbusy, ktoré sa v týchto miestach otáčajú“.

Magistrát informuje, že má vytypovaných 32 lokalít na vybudovanie záchytných parkovísk.

Jednou z nich je Cintorín Vrakuňa, kde momentálne prebieha proces nadobudnutia právoplanosti stavebných povolení vydaných stavebnými úradmi Vrakune a Bratislavského samosprávneho kraja.

„Okrem záchytného parkoviska vo Vrakuni sú v pláne aj ďalšie na Janíkovom dvore, v areále Dopravného podniku Bratislava na Jurajovom dvore či vo Vajnoroch. Budovanie záchytných parkovísk musí však riešiť aj bratislavská župa, pretože je dôležité zachytiť ľudí pri vstupe do mesta,“ konštatuje sa v správe mesta.

Ako Bratislavský kuriér informoval v januári tohto roka, hlavné mesto nás informovalo, že sa tu pripravuje aj stavba plnohodnotnej zastávky MHD „Cintorín Vrakuňa“ vrátane prístreškov.

Súčasťou stavby má byť podľa mesta rozšírenie Popradskej ulice, vytvorenie BUS- pruhu, ako aj spoločného nástupišťa MHD a SAD.

Upraviť sa má svetelná signalizácia na existujúcom priechode a vybudovať nový výjazd z Krajinskej ulice do Popradskej ulice.

„Tento projekt je vo fáze stavebných konaní. Situáciu však komplikujú aj nevyriešené vlastnícke vzťahy pozemkov pod cestou. Zároveň prebiehajú rokovania o vysporiadaní pozemkov súkromných vlastníkov,“ informovalo nedávno mesto noviny Bratislavský kuriér a portál www.bakurier.sk.

(rl, hmb)

Foto: hmb a archív BK

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter