Urbanizmus a výstavba 13. november 2019

Magistrát potvrdil ďalšie meškanie prác na Karlovesko-dúbravskej radiále


Bratislavský magistrát potvrdil ďalšie zdržanie prác prvej etapy rekonštrukcie Karlovesko-dúbravskej radiály.

Podľa magistrátu, prvá etapa mala byť pôvodne hotová 17. novembra. 

„Zhotoviteľ však avizuje meškanie. Podľa posledných informácií od zhotoviteľa by mala byť stavba v tomto úseku dokončená v druhej polovici novembra.

Následne tam bude prebiehať technicko-bezpečnostná skúška (vrátane električkou vykonávaných jázd),“ uviedol magistrát.

Podľa hovorcu Petra Bublu, v tejto veci platí stanovisko mesta. „Dodávateľovi sme jasne komunikovali, že akékoľvek meškanie po 31. októbri bude znamenať sankcie.

Riešiť sankcie vieme po odovzdaní stavby a zreálnení konkrétnych termínov,“ dodal.

Ako v uplynulých dňoch informoval portál imhd.sk, prvá etapa modernizácie Karlovesko-dúbravskej radiály v úseku Jurigovo námestie - obratisko Karlova Ves, ktorá začala pred letnými prázdninami, mala byť pôvodne ukončená 27. septembra 2019 a električky mali začať premávať hneď nasledujúci deň.

Koncom letných prázdnin, keď už bolo zrejmé, že sa tento termín nestihne, magistrát hlavného mesta oznámil, že pre nutnosť preprojektovania drenážneho potrubia sa termín dokončenia posunie a električky budú premávať po obratisko najneskôr do konca októbra tohto roka.

Dôvodom zmien v projekte boli inžinierske siete, ktoré boli uložené v zemi inak ako bolo uvedené v projektovej dokumentácii.

Začiatkom októbra vedenie mesta na verejnej prezentácii v Dúbravke informovalo o stave modernizácie, pričom mesto opäť informovalo, že zhotoviteľovi stavby dáva čas na dokončenie prvej etapy do 31. októbra 2019.

Zároveň ale vedenie mesta dodalo, že zhotoviteľ tento termín nebude vedieť dodržať a prezentovalo zhotoviteľom odhadovaný termín spustenia premávky električiek k 18. novembru 2019, uviedol imhd.sk.

(rl, imhd)

Ilustr. Foto: Archív Br. kuriér

2 komentáre
ODPOVEDAŤ Packers And Movers Kolkata | 15. 11. 2019, 08:24

Thank you very much for writing such an interesting article on this topic. This has really made me think and I hope to read more. @ https://kolkatapackersmovers.in/

ODPOVEDAŤ opička | 14. 11. 2019, 08:38

Nevadí mierne zdržanie, hlavne aby to bolo urobené kvalitne. Proti dpbravskej časti trate čo bola robená ešte za Nesrovnala je tento úsek oveľa lepší. Dlhšie prístrešky na zástavkách, redukcia zástavok a hlavne zelená trať.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter