Urbanizmus a výstavba 24. október 2019

Magistrát organizuje odbornú diskusiu s verejnosťou o trasovaní električky v zóne Chalupkova – Pribinova (Eurovea)


Hlavné mesto chce odborne diskutovať s verejnosťou o možnostiach trasovania električky v zóne Chalupkova - Pribinova.

„Primátor a jeho odborný tím predstavia možnosti trasy električky a preferovaný variant trasy vedením mesta na území Nového centra,“ uvádza hlavne mesto na sociálnej sieti.

Stretnutie s verejnosťou je naplánované na 29. októbra od 17,30 do 19,30 v Mestskom Divadle Pavla Orságha Hviezdoslava (MDPOH).

Bratislavský kuriér sa pred niekoľkými dňami informoval, v akom štádiu je stav posudzovania vedenia električkovej trasy v zóne Pribinova.

Pýtali sme sa, či už sú nejaké konkrétne výsledky a či magistrát nechce trasovanie električky po Pribinovej a čo ukázala dopravná štúdia v tejto lokalite.

Pýtali sme sa ďalej, či by bolo vhodné viesť túto trasu pred novým SND, kde je už vytvorený nový spoločenský priestor v podobe námestia M. R. Štefánika a či by nová el. trasa nemohla túto plochu znehodnotiť.

Magistrát odpovedal: „Vyhodnocovanie variantov vedenia električkovej trate pokračuje. Ukončenie posudzovania variantov na základe dopravno-technických dát predpokladáme v závere mesiaca, kedy výsledok aj verejne odprezentujeme“.

Hlavné mesto v júli tohto roka informovalo, že posudzuje dva varianty trasy električky v zóne Chalupkova, a to popred novú budovu Slovenského národného divadla (SND) po Pribinovej ulici alebo poza budovu SND po Landererovej ulici.

Pokračujúca časť trasy vychádza optimálne po Košickej a Miletičovej s logickým napojením na ružinovskú električkovú radiálu a tiež električkový uzol Trnavské mýto.

Zámerom mesta je rozčleniť električkové trasy cez centrum mesta vybudovaním okruhu prepájajúceho radiály medzi Šafárikovým námestím i Trnavským mýtom a zároveň preveriť trasu novej električkovej radiály do Podunajských Biskupíc a Vrakune.

Projekt nového centrálneho električkového okruhu Bratislavy zhruba za 30 miliónov eur, ktorý by viedol po trase Šafárikovo námestie, Pribinova, Košická s napojením na ružinovskú radiálu a Trnavské mýto, iniciuje už niekoľko mesiacov developer J&T Real Estate.

(rl, tasr)

Vizualizácia: JTRE

1 komentár
ODPOVEDAŤ Igor Bobro | 10. 11. 2019, 22:45

ved je to totálne hlúposť verejná diskusia o čm o tom majú rozhodnúť odborníci a potrebymesta a technické prevedenie má byť také aby vyhovovalo všetkým v Prahe viedni aj bratislave jazdia električky vedľanárodných a iných divadiel a je to ok len v Bratislave to nie je možné pre hlúposť pár tzv odbvorníkov

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter