Urbanizmus a výstavba 28. máj 2020

Magistrát: Na Partizánskej lúke chce rekonštruovať bufet


Dozvedeli sme sa, že bratislavský magistrát chce zrekonštruovať bufet na Partizánskej lúke, údajne za 250-tisíc eur.

Obrátili sme sa preto na mesto, či je to pravda a či by v čase koronakrízy, nebolo vhodnejšie dať peniaze napríklad v prospech mestského dopravného podniku.

Zámer rekonštruovať bufet n Partizánskej lúke nám bratislavský magistrát potvrdil. Ako mesto konštatovalo, plán obnovy jestvujúceho bufetu na Partizánskej lúke vznikol v roku 2019 na základe havarijného technického stavu a nedostatočnej úrovne gastro služieb.

„Momentálne sa projekt nachádza v štádiu prípravy. Je vypracovaná architektonická štúdia a prebiehajú práce na realizačnom projekte, ktorý spracováva rekonštrukciu interiéru a exteriéru bufetu, prekrytie vonkajšieho sedenia a obnovu vonkajších plôch“.

Magistrát ďalej informoval, že Metropolitný inštitút Bratislava (MIB) v odbornej spolupráci s Mestskými lesmi v Bratislave zabezpečuje projektový manažment, nie však celkovú realizáciu projektu.

„Projekčné práce a architektonické služby zabezpečuje ateliér plusminusarchitects, s.r.o., ktorý bol vysúťažený. Hodinová mzda za tieto práce je 25 eur bez DpH. Samotná cena realizácie bude závisieť od verejného obstarávania, ktorú budú realizovať Mestské lesy,“ dodal magistrát.

Bufet v dnešnej podobe s vonkajším sedením vznikol v roku 2006, kedy bol obnovený aj starý amfiteáter. V rámci bufetu fungujú toalety, vrátane WC pre telesne postihnutých, kedysi tam tiekla aj teplá voda a zapínanie svetiel je (bolo?) senzorické.

(rl)

Foto: ©Br. kuriér

1 komentár
ODPOVEDAŤ Ivan | 4. 6. 2020, 15:36

Prečo nie za milión?

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter