Urbanizmus a výstavba 16. júl 2019

Magistrát k sedeniu pri OD Dunaj: Maľovanie chodníkov či drevín nebolo súčasťou povolenia


Aj napriek tomu, že vonkajšie sedenie pri OD Dunaj na Nám. SNP je zriadené s dotykom s kultúrnou pamiatkou

a je v pamiatkovej zóne, pamiatkari sa k vonkajšiemu sedeniu a spôsobu jeho inštalácie nevyjadrovali.

 

Bratislavský magistrát tvrdí, že to nie je potrebné, pretože nejde o technické zariadenie.

 

V súvislosti s článkom pod názvom Napísali ste nám: Púťová "atrakcia" pri kultúrnej pamiatke OD Dunaj?, sme sa nedávno obrátili aj na hlavné mesto.

 

Ako nás magistrát informoval, „maľovanie chodníkov či drevín nebolo súčasťou povolenia, preto majiteľa podniku vyzveme, aby toto odstránil“.

 

Hlavné mesto ako príslušný cestný správny orgán vydal spoločnosti Bohéma s.r.o. povolenie na zvláštne užívanie miestnej komunikácie

v časti chodník pred obchodným domom Dunaj, pred prevádzkou "Bohéma Bar".

 

Účelom umiestnenia je vonkajšie sedenie v rozsahu 6m2 pri fasáde objektu a 8m2 pod stromoradím.

 

Podľa mesta bolo k žiadosti vydané záväzné stanovisko Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave a správcu dotknutej komunikácie.

 

„Stanovisko Krajského pamiatkového úradu k žiadosti nebolo potrebné, nakoľko nejde o technické zariadenie,“

konštatuje hlavné mesto v stanovisku pre Bratislavský kuriér.

(rl)

súvisiaci článok tu

Foto: Br. kuriér

4 komentáre
ODPOVEDAŤ lohan | 17. 7. 2019, 09:56

Vsio v pariadke ! Tak čo sa rozčuľujete ? Keď môže byť pomaľované a počarbané celé mesto ( ,,grafity") tak takáto prkotina by vás nemala rozhádzať.

ODPOVEDAŤ Bratislavcanka Jozefa | 16. 7. 2019, 16:30

Metropola na Dunaji /HLAVNE MESTO SR Zaujima ma ci aj v Prahe na Vaclavskom namesti je nieco tak neesteticke ako Bohemia bar na Nám. SNP v Bratislave. Tam by to asi nikto z magistratu nepovolil. A zrejme by si to ani nikto nedovolil navrhnut. Cesi si vazia a miluju Prahu. Chvalia sa svojim hlavnym mestom. Zveladuju ho. Iba na Slovensku je Bratislava nemilovana, no kazdy sa do nej pcha a robi si vsetko to, co by si doma v rodnej vieske nikdy nemohol dovolit. Je to zvlastne, ze nas primator -architekt, ktory by mal povzniest nase hlavne mesto na inu uroven, taketo nieco dopusti. Z detskych cias si pamatam male, utulne a ciste mesto Bratislava. Bolo plne kvitnucich kvetov na nabrezi, v parkoch a aj v oknach domov. Chodniky museli byt kazdy den ciste, pozametane. Spali sme pri otvorenych oknach aj na prizemi na Obchodnej ulici a cez den sme nezamykali byt. Nebali sme sa, pretoze sme mali policajnu ochranu. Ulica bola bezpecna. Policajti chodili pesi. Mali svoj rajon, v ktorom poznali vsetkych galganov, ktori robili zle. Nie tak, ako je to teraz. Mali respekt.

Peter | 17. 7. 2019, 10:28

nedali lieky?

ODPOVEDAŤ bleskovo | 16. 7. 2019, 10:54

Grc! Gýčový grc! Ak si takto predstavuje mesto progresívne vonkajšie sedenia, tak zbohom. Dúfam že ich donútia to znormálniť.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter