Urbanizmus a výstavba 20. február 2019

Kedy a či vôbec odstránia stavbu pod Mostom SNP, je zatiaľ otázne


(Petržalka, Br. kuriér, rl) – V súvislosti so stavbou pod Mostom SNP na petržalskej strane, vydal

stavebný úrad Petržalky ešte koncom minulého roka rozhodnutie o odstránení stavby.

Zaujímali sme sa preto, aká je situácia v súčasnosti a dokedy tam bude stavba stáť.

Petržalský miestny úrad nás informoval, že momentálne nevie odhadnúť, dokedy bude nepovolená stavba pod Mostom SNP stáť.

„Dôvodom je, že voči rozhodnutiu nášho stavebného úradu, ktorým sme nariadili odstránenie nepovolenej stavby sa v určenej lehote odvolal stavebník.

Účastníkov konania sme o odvolaní upovedomili a v najbližšej dobe odstúpime odvolanie spolu  s vyjadrením účastníkov konania k odvolaniu

a so spisovým materiálom príslušnému odvolaciemu orgánu - Okresnému úradu Bratislava, odboru výstavby a bytovej politiky,“ uviedla Petržalka.

Pod Mostom SNP začal budovať firma Zemegula, ktorá prevádzkuje reštauráciu, vyhliadku UFO i pláž pri Dunaji, zrejme cyklistické a turistické centrum.

Vyplývalo to z materiálov k predĺženiu prenájmu pozemkov tejto firme, ktoré schvaľovalo v minulom i predminulom roku bratislavské mestské zastupiteľstvo.

Proti prebiehajúcej stavbe sa však zdvihla vlna kritiky.

Vtedajší primátor I. Nesrovnal tvrdil, že rozumie rozhorčeniu Bratislavčanov a ako povedal, sám ho aj zdieľa. „O tom najnovšom vývoji pod Mostom SNP neboli informovaní oni, ale ani mesto,“ uviedol minulý rok.

Spolu so starostom Petržalky Vladimírom Bajanom sa dohodli na štátnom stavebnom dohľade nad touto výstavbou. Stavebníka primátor tiež požiadal o okamžité zastavenie prác. 

Krajský pamiatkový úrad Bratislava minulý rok uviedol, že žiadne práce na Moste SNP neodsúhlasil a neevidoval od hlavného mesta či stavebníka žiadosť o rozhodnutie v tejto veci.

Na stavbu upozornil ešte v máji minulého roka vtedajší aktivista Miroslav Dragun, ktorý podal pre výstavbu pod bratislavským Mostom SNP na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Má totiž podozrenie z poškodzovania a znehodnocovania kultúrnej pamiatky, rovnako aj z porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

(rl, tasr)

Foto: Archív Br. kuriér

2 komentáre
ODPOVEDAŤ T.L.J. | 20. 2. 2019, 11:55

Apropo - odstraňovať sa zrejme nič nebude, lebo na Slovensku sa z tzv.čiernych stavieb, po čase a „zásahu z hora“ stanú stavby biele. V Bratislave to môžeme pokojne nazvat napr. „malá viedenská škola architekúry“.

ODPOVEDAŤ T.L.J. | 20. 2. 2019, 11:37

Analýza článku: 1. Podvod, využívajúci úmyselne deravý stavebný zákon; 2. Podvod, požehnaný obecným úradníkom s guľatým razítkom; 3. Podvod, s prac.názvom „Tri múdre opice“; 4. Podvod na ktorý musel/i upozorniť občan/nia, nie platení úradníci; 5. Podvod - ktorý sa nestal, lebo ... .

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter