Urbanizmus a výstavba 21. marec 2019

Kaviareň Propeler obnovia, viesť ju bude prevádzkar z Prašnej bašty


Priestor bývalej kaviarne Propeler na Rázusovom nábreží v bratislavskom Starom Meste opäť ožije.

Mestská časť tu chce začiatkom mája obnoviť prevádzku. Okrem nápojov a balených potravín sa tu majú predávať aj teplé jedlá či turistické suveníry.

Prevádzku má viesť súčasný prevádzkar z kultovej bratislavskej reštaurácie Prašná bašta na Zámočníckej ulici, ktorá v týchto dňoch končí svoju činnosť.

Starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová tvrdí, že tak spoja dva príbehy – Prašnej bašty a Propelera.

Priestor bývalej kaviarne Propeler v minulosti podľa starostky chátral, bol slabo využívaný, bol v prenájme a neposkytoval Starému Mestu služby, ktoré sa očakávali.

"Snažíme sa spojiť príbehy Prašnej bašty ako ikonickej reštaurácie a Propelera ako miesta, ktoré nesie spomienky pre Bratislavčanov," povedala Aufrichtová.

Reštaurácia Prašná bašta podľa jej slov spája silnú komunitu Bratislavčanov, avšak stratila svoju prevádzku.

"Ponúkli sme preto prevádzkarovi, aby rozbehol prevádzku v Propeleri," spresnila starostka.

Prevádzkar tak má urobiť ako zamestnanec pod Technickými službami Starého Mesta, ktorá je stopercentnou akciovou spoločnosťou mestskej časti.

"Ako zamestnanec rozbehne činnosť na tomto mieste, ktorá bude vstupnou bránou pre turistov a stane sa miestom, ktoré bude viazať opäť pozitívne spomienky," podotkla Aufrichtová.

Prevádzku plánujú spustiť k 1. máju. Nemá chýbať letná terasa, predaj nápojov, balených potravín či teplých jedál, ako sú palacinky.

Priestory majú slúžiť aj turistom, kde si budú môcť zobrať propagačné materiály, alebo kúpiť suveníry.

Technické služby Starého Mesta majú do spustenia prevádzky investovať podľa starostky do 30.000 eur.

Staromestský miestny poslanec Matej Vagač povedal, že chcú vytvoriť pracovnú skupinu,

ktorá opäť nastaví podmienky súťaže, aby sa obnovila aj lodná preprava cez Dunaj medzi brehmi mestských častí Staré Mesto a Petržalka.

V minulosti podľa jeho slov musela byť súťaž pre procesné pochybenia zrušená.

"Teraz spravíme pracovnú skupinu, kde nastavíme podmienky na súťaž tak, aby v prvom rade vyprodukovala prevádzkovateľa lodnej dopravy," spresnil.

Priestor v okolí Propelera sa podľa jeho slov stane verejným priestorom a aj atrakciou.

(TASR)
Foto: Br. kuriér
1 komentár
ODPOVEDAŤ lohan | 22. 3. 2019, 17:01

,,vytvoriť pracovnú skupinu" teda inak povedané komisiu. Vždy keď si nevieme dať s problémom rady, tak vytvoríme komisiu. Komisia bude zasadať, písať zápisnice , piť kávu, džus, minerálku a možno príde aj niečo tvrdšie. Po nejakom čase sa intervaly medzi zasadnutiami budú predlžovať až nakoniec komisia zabudne načo vznikla a všetko pôjde do stratena. V Dunaji pretečie veľa vody, keď si zase niekto spomenie, že ,,voľakedy" dávno premával propeler. To už ale žiadny pamätník žiť nebude a nikto už nebude vedieť čo to ten propeler je. A tak radšej postavia lanovku......

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter