Urbanizmus a výstavba 6. august 2018

Kamenné námestie: Mesto na svojich pozemkoch prevádzky nepovoľuje


V súvislosti s nedávnym článkom pod názvom: „Šokujúce: Na Kamennom námestí, napriek plánom na revitalizáciu, pribúdajú predajné búdy“, sme s otázkami oslovili aj magistrát, mestskú časť Staré Mesto a spoločnosť Tesco.

Do dnešného dňa reagoval len magistrát hlavného mesta. Pýtali sme sa, prečo na Kamennom námestí pribúdajú nové predajné búdy aj napriek tomu, že sa pripravuje jeho revitalizácia?

Kto a prečo povoľuje činnosť a výstavbu stánkov napriek tejto skutočnosti...?
Koľko prevádzkarov na Kamennom námestí funguje v súčasnosti, koľkí sú vo výpovedi a koľkým ste povolili prevádzku za posledné dva roky?

Prečo spoločnosť TESCO už roky toleruje také nekultúrne prostredie v okolí svojho obchodného domu...? Čo robí preto aby sa to zmenilo...?

Odpoveď bratislavského magistrátu:

„Mesto má v rámci revitalizácie pripravený návrh na skultúrnenie a sfunkčnenie tohto verejného priestoru, ktorý patrí viacerým vlastníkom. Na revitalizácii Kamenného námestia mesto spolupracuje s Tescom, spoločnosťou Lordship, ako aj zástupcami projektu „Živé námestie“.

Práce budú rozdelené na viacero etáp a začnú po vydaní všetkých povolení. Na Kamennom námestí na pozemkoch vo vlastníctve hlavného mesta evidujeme dvoch prevádzkarov, ktorí majú svoje stánky nelegálne umiestnené na pozemkoch hlavného mesta.

Mesto tento problém rieši už dlhodobo a podniká právne kroky na ich odstránenie. Mesto zároveň iniciovalo aj rokovanie so spoločnosťou Lordship, Tesco a majiteľmi stánkov kvôli zefektívneniu procesov ich odstránenia z plochy námestia.

Mesto momentálne na svojich pozemkoch nepovoľuje ďalšie zmluvné vzťahy na zriadenie podobných prevádzok. Pokiaľ ide o nové predajné stánky, ktoré pribudnú  na Kamennom námestí, tie sa zrejme nachádzajú na pozemkoch ďalších vlastníkov," uviedol v stanovisku pre Bratislavský kuriér magistrát hlavného mesta.

(rl, red)

Foto: Archív BK

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter