Urbanizmus a výstavba 23. september 2019

ISTROPOLIS: Svetoznáma spoločnosť Charcoalblue sa má podieľať na návrhu budúceho kultúrno-spoločenského centra


Zárukou, že nový Istropolis ponúkne umelcom tie najlepšie technické podmienky a návštevníkom nevšedné zážitky,  je svetoznáme expertné a poradenské štúdio Charcoalblue.

Tvrdí to investor a majiteľ Istropolisu, spoločnosť Immocap .

Spoločnosť Charcoalblue  stojí za dizajnom siení Open Up Kráľovskej opery v Londýne, nového vlajkového divadla Kráľovskej Shakespearovskej spoločnosti, či vysoko flexibilného Perelmanovho Centra v Svetovom obchodnom centre v New Yorku.

Perelman Performing Arts center WTC New York

Ako informuje ďalej investor, divadlo, akustiku a digitálny dizajn má londýnske štúdio Charcoalblue v krvi. Experti v tíme sú z rôznych oblastí a poskytujú pre jednotlivé projekty komplexné poradenstvo, ktoré zahrňuje koncepčné dizajnové služby od návrhu hľadiska, pódia až po technické vybavenie a zázemie pre umelcov, vrátane návrhu dispozičného riešenia a verejných priestorov.

Okrem toho poskytujú prvotriedne poradenské služby v oblasti akustiky a digitálneho dizajnu.

Luminato festival Hearn Toronto

„Náš sľub zachovať kultúrno-spoločenskú funkciu Domu odborov posúvame spoluprácou s Charcoalblue na vyššiu úroveň. Chceme do Bratislavy priniesť to najlepšie, čo svet akustického a technologického dizajnu interiérov kultúrno-spoločenských sál ponúka.

Po rokoch absencie dostanú Bratislavčania veľkolepý kultúrny stánok, na ktorý budú môcť byť právom hrdí,“ povedal Martin Šramko, riaditeľ spoločnosti Immocap, ktorá je vlastníkom pozemkov pod a v okolí Domu odborov na Trnavskom mýte.

„Týmto projektom sme skutočne nadšení. Len zriedkakedy nájdete klienta, ktorý má ambicióznu víziu vytvoriť  unikátne miesto, ktoré bude kultúrnym a spoločenským srdcom mesta.

Spoluprácu so spoločnosťou Immocap sme nadviazali kvôli ich vysoko profesionálnemu prístupu ako developera a rovnako nás teší aj vysoká úroveň a odbornosť tímu na strane architektonického štúdia KCAP, čo vytvára inšpiratívne prostredie na spoluprácu.

Zásadným prvkom v tejto vzájomnej spolupráci je dôvera, ktorá vládne v celom projektovom tíme,“ povedal Gavin Green, spoluzakladateľ a Senior Partner v Charcoalblue.

CharcoalBlue Perelman Performing Arts Center, WTC, New York

Immocap ďalej informuje, že Trnavské mýto sa vďaka flexibilnému modernému kultúrno-spoločenskému priestoru stane dôležitým novým centrom mesta, ktoré bude prirodzeným stredobodom miestnej komunity a pritiahne návštevníkov nielen z mesta a iných častí Slovenska, ale aj zo susedných krajín.

Verejné priestory budú prístupné návštevníkom po celý deň, pričom na námestí budú vytvorené podmienky na  podporu a rozvoj komunitných aktivít ako napr. rôzne kultúrne podujatia, sezónne aktivity a trhy.

Projekt sa aktuálne nachádza v druhej prípravnej fáze, kedy investor spolu s architektonickým ateliérom KCAP, štúdiom Charcoalblue a ďalšími odborníkmi z príslušných oblastí, pracuje na konkrétnejšej podobe územia. Jedným z týchto spolupracovníkov je aj nemecká architektonická kancelária CITYFÖRSTER s pobočkou v Rotterdame, ktorú do projektu zapojil ateliér KCAP.

O spoločnosti Charcoalblue

Charcoalblue je poprednou svetovou divadelnou, akustickou a digitálnou poradenskou firmou. Prevádzkuje šesť kancelárií  po celej Veľkej Británii, USA a Austrálii, ktoré dodávajú projekty do všetkých kútov sveta. V spolupráci s architektmi a inžinierskymi tímami sa špecializujú na dizajnové služby pre širokú škálu kultúrnych a kreatívnych priestorov.

 

Ich portfólio siaha od svetoznámych spoločností, ako sú Londýnske národné divadlo, Kráľovská Shakespearovská spoločnosť, Londýnsky Symfonický orchester a Kráľovská opera vo Veľkej Británii, Steppenwolf, Shakespearove divadlo v Chicagu a Svetové obchodné centrum v USA, ako aj najmodernejšia Divadelná spoločnosť v Sydney, sklad Sv. Anny v Brooklyne a Luminato festival v Toronte. V rámci spolupráce so vzdelávacími inštitúciami to

(red)

Zdroj obrázkov: Immocap/ Titulka: CharcoalBlue - Queen Elisabeth Hall, Belgicko

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter