Urbanizmus a výstavba 9. apríl 2018

Investor športového areálu v Rači podal žiadosti o stavebné povolenia


Investor LBG aréna, ktorý chce v bratislavskej Rači vybudovať nový športový areál, podal ku koncu marca celkovo päť žiadostí o stavebné povolenia.

Z toho boli začaté dve stavebné konania. K týmto konaniam musel doložiť zhruba 120 listín, vyjadrení a stanovísk príslušných orgánov.

Developer o tom informuje na svojom webe. Spoluautorom tohto projektu a investorom je aj bývalý slovenský hokejový reprezentant Ľubomír Višňovský.

Miesto na Černockého ulici v Rači, kde má areál vyrásť, si prišiel v polke marca pozrieť aj primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, spolu s Višňovským a ďalšími zástupcami investora.

Mestská časť na svojej webovej stránke informuje, že primátor vyslovil projektu veľké sympatie a nazval budúci športový komplex unikátnym. 

Starosta Rače Peter Pilinský verí, že sa projekt podarí spoločne dotiahnuť do úspešného konca. "A na mieste, ktoré v súčasnosti špatí našu mestskú časť, bude stáť moderný športový areál, na ktorý sa teší drvivá väčšina Račanov," povedal.

Projekt v minulom roku v máji už získal územné rozhodnutie.

Spoločnosť LBG aréna v roku 2015 informovala, že plánuje v Rači výstavbu športového areálu s hokejovou halou, plavárňou či fitnes za približne deväť miliónov eur.

Dotknuté územie je ohraničené ulicami Černockého, Kadnárova, Hečkova a Žitná.

Areál plánovala spoločnosť začať stavať v roku 2016. Spustenie prevádzky predpokladala v júni 2018.

(TASR)
Viz.: LBG aréna
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter