Urbanizmus a výstavba 18. február 2020

Hrubá stavba nemocnice na Boroch by mala byť čoskoro dokončená


Hrubá stavba budúcej nemocnice na Boroch v bratislavskej mestskej časti Lamač by mala byť čoskoro dokončená.

Pre TASR to uviedla komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková. O prácu tu prejavilo záujem 1200 uchádzačov. Nemocnica celkovo ponúka 1200 pracovných pozícií.

Prvé výberové konania, ktoré sa budú týkať ošetrovateľských manažérskych pozícií, sa podľa siete začnú v marci.

"O našu nemocnicu prejavilo záujem veľké množstvo zdravotníckeho i nezdravotníckeho personálu.

Už dva roky pred spustením prevádzky evidujeme 1200 uchádzačov zo Slovenska aj zahraničia.

Celkovo máme pritom k dispozícii rovnaký počet pracovných miest, z čoho bude približne 250 lekárov a 800 sestier a ošetrovateľov," uviedol generálny riaditeľ siete nemocníc a polikliník ProCare a Svet zdravia Vladimír Dvorový.

Obsadzovať by sa mali najprv pozície hlavných sestier a manažérok ošetrovateľstva. V najbližších mesiacoch plánujú individuálne obsadzovať aj pozície klinických lídrov.

Cieľom je podľa siete nemocníc naplniť takmer všetky manažérske pozície ešte v tomto roku. Nemocnica tiež v roku 2020 naberie aj prvú časť technických pracovníkov.

Projektový riaditeľ Nemocnice novej generácie Svet zdravia Bory Ján Klimko priblížil, že po ukončení hrubej stavby sa následne začne s realizáciou piateho nadzemného podlažia, ktoré bude technickým podlažím.

V rovnakom čase sa začnú aj práce na vybraných strechách a častiach fasády. Technické podlažie by malo byť ukončené v máji tohto roku.

Nemocnica by mala byť prvou koncovou nemocnicou siete Svet zdravia, investícia súkromníkov by sa mala vyšplhať na 240 miliónov eur. Spustenie prevádzky je plánované v prvom kvartáli 2022.

(TASR)
Foto: nova-nemocnica.sk
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter