Urbanizmus a výstavba 27. november 2019

Historická budova bývalej Uhorskej obchodnej komory na Gorkého 4, sa stala najlepšou obnovenou stavbou


Cena za najlepšie obnovenú budovu za rok 2019, patrí objektu na Gorkého 4.

Odovzdanie sa uskutočnilo na nedávnom podujatí - 15. ročníku udeľovania ocenení v sektore komerčných nehnuteľností na Slovensku CIJ Awards.

Galavečer bol zakončený výročným odovzdávaním cien - oceňovaním úspešných subjektov v oblasti real estate. Medzi nominovanými nechýbala ani spoločnosť MiddleCap Real Estate.

Slovenská divízia developera premenila na úspech hneď prvú nomináciu v kategórii Best Commercial Refurbishment, kde sa hodnotili najlepšie obnovy komerčných priestorov na trhu.

Odborná porota sa zhodla na tom, že za rok 2019 toto ocenenie patrí projektu Gorkého4 Offices. V tomto prípade ide o rekonštrukciu a pamiatkovú obnovu budovy bývalej Obchodnej a priemyselnej komory v Bratislave z roku 1903.

Pôvodná stavba je dielom významného slovenského architekta Jozefa Huberta a projekt obnovy bol v rukách architektonickej kancelárie Bouda a Masár architekti.     

„Ocenenie nášho projektu Gorkého4 Offices je ďalším potvrdením kvality práce, ktorú celý náš tím odviedol na tomto náročnom projekte. Zároveň je to pre nás signál, že rozhodnutie ísť do projektov spojených s obnovou kultúrnych pamiatok v hlavnom meste bolo správne a prináša svoje ovocie.“, zhodnotil úspech Róbert Michalica z MiddleCap Real Estate Slovensko.

(red)

Foto: Zdroj: Maroš Havran/Pozitiva a.s.

1 komentár
ODPOVEDAŤ RRQQ | 4. 12. 2019, 11:34

Parádne.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter