Urbanizmus a výstavba 23. august 2018

Eurovea City má novú administratívnu budovu Panorama Business III


Stavebné práce na novom administratívnom projekte z dielne JTRE v novovznikajúcej mestskej štvrti EUROVEA CITY smerujú k úspešnému koncu.

Budovu, ktorá prináša do centra Bratislavy 26 000 m2 moderných a variabilných kancelárskych plôch, čaká v najbližšom čase kolaudácia.

Viac ako polovica priestorov v PANORAMA BUSINESS III už pozná svojich budúcich nájomcov.

O sídlo vo výnimočnej lokalite na nábreží Dunaja prejavila záujem spoločnosť Lenovo a ďalšie spoločnosti z IT a telekomunikačného sektora.

V tlačovej správe to uvádza JTRE.

Do nového pracovného domova sa ich zamestnanci majú nasťahovať v decembri 2018.

O projekte

Hlavný vstup do budovy PANORAMA BUSINESS III je umiestnený v parteri zo strany Landererovej ulice. Výrazným architektonickým prvkom je fasáda v zemitých tónoch, ktorá pôsobí podľa investora distingvovane a vzdušne.

Atraktivitu má objektu doať tiež sústava vysokých štíhlych stĺpov podopierajúcich značnú časť hmoty nad podnožou. Okrem funkčného urbánneho dizajnu bude jedinečnosť PANORAMA BUSINESS III podčiarkovať aj monumentálna exteriérová LED stena.

Budova, podľa JTRE, spĺňa prísne štandardy certifikácie zelených budov LEED Gold. Prvé štyri podlažia v podnoži slúžia na parkovanie s kapacitou 359 miest. Samozrejmosťou je priestor pre odkladanie bicyklov spolu so šatňou a hygienickými zariadeniami.

PANORAMA BUSINESS III má výborné napojenie na okolité cyklotrasy v smere k Mostu Apollo, na Ružinovskú radiálu, Dunajskú cyklotrasu alebo na Šafárikovo námestie.

Kancelárske priestory začínajú od 5. až po 15. nadzemné podlažie a sú plne prispôsobiteľné želaniam klientov. Na 12. poschodí sa nachádza terasa s rozlohou 248 m2 s panoramatickým výhľadom a oddychovou zónou.

Ďalšia terasa, o 80 m2 väčšia, je umiestnená na 4. poschodí. Budovu obsluhuje 8 inteligentných výťahov, ktoré šetria nielen energiu, ale predovšetkým čas. Priamo v objekte bude pre zamestnancov k dispozícii vlastná kantína s kapacitou 270 miest na sedenie a kaviareň.

JTRE dodáva, že benefitom sídla v novej mestskej štvrti EUROVEA CITY je aj možnosť využívať pestrú ponuku reštaurácií a služieb v pešej dostupnosti okolitých biznis centier alebo sa najesť v atraktívnom prostredí Eurovea či PANORAMA PARKU.

Celkové náklady na realizáciu PANORAMA BUSINESS III sú približne 51 miliónov EUR.

(red)

Foto: jtre

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter