Urbanizmus a výstavba 26. marec 2020

Developer vybral zhotoviteľa pre hrubú stavbu projektu Eurovea II


Developer J&T Real Estate vybral zhotoviteľa pre hrubú stavbu rozšírenia komplexu Eurovea na bratislavskom dunajskom nábreží vrátane prvého slovenského mrakodrapu.

Informoval o tom informoval hovorca developera Daniel Suchý.

Prípravné práce na pozemku medzi prvou etapou Eurovea na Pribinovej ulici v Bratislave a Mostom Apollo sa začali v polovici marca 2019.

Vznikla stavebná jama s rozmermi 300 krát 100 metrov a hĺbkou 14 metrov. Samotná výstavba rozšírenia projektu sa začala v decembri 2019 po získaní právoplatného stavebného povolenia.

V súčasnosti podľa investora zhotovitelia základových dosiek a železobetónových nosných konštrukcií, skeletu, postupne v najbližších dňoch a týždňoch prevezmú stavenisko. "Na stavenisku aktuálne pokračuje realizácia pilót tvoriacich súčasť základov stavby," spresnil Suchý.

Pomocou vrtných súprav sa tu spolu vyvŕta takmer 1400 pilót s celkovou dĺžkou bezmála 22 kilometrov.

"Výstavba rozšírenia Eurovea sa posúva do fázy, v ktorej sa odrazí z úrovne základovej škáry a bude rásť až na úroveň prvého slovenského mrakodrapu Eurovea Tower," povedal výkonný riaditeľ J&T Real Estate Pavel Pelikán.

Aj napriek pandémii nového koronavírusu práce na všetkých projektoch developera v súčasnosti pokračujú. Investor deklaruje, že boli zavedené na všetkých jeho pracoviskách a stavbách prísne hygienické opatrenia, ako zvýšená dezinfekcia, používanie ochranných pomôcok či meranie teploty pri vstupe na stavenisko.

Developer situáciu okolo nového koronavírusu sleduje, vyhodnocuje a každý krok konzultujeme s partnermi na strane dodávateľov aj odberateľov.

"Uvedomujeme si zodpovednosť za bezpečnosť zamestnancov a partnerov, potrebu našich kolegov a externistov postarať sa o svoje deti, kým sú zatvorené školy, aj situáciu zahraničných dodávateľov v súvislosti s uzavretím hraníc.

Myslíme však aj na to, že mnohých pracovníkov by zastavenie prác pripravilo o jediný príjem," tvrdí Pelikán.

Projekt Eurovea II pozostáva zo šiestich stavebných objektov, a to rozšírenia nákupného centra Eurovea, prvého slovenského mrakodrapu s výškou 168 metrov, rezidencií, administratívnych budov a podzemných garáží.

Súčasťou výstavby je aj predĺženie nábrežnej promenády pri Dunaji, vybudovanie bulváru Pribinova a ďalšie nové verejné priestory.

(tasr)
Vizualizácie: JTRE
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter