Urbanizmus a výstavba 18. september 2018

Developer hľadá nové riešenie fasády hotela Kyjev, víťazi architektonickej súťaže budú odmenení


Britský developer Lordship vyhlásil verejnú súťaž na návrh riešenia fasády budovy bývalého Hotela Kyjev.

Cieľom súťaže je podľa neho získať návrhy na riešenie fasád pripravovanej revitalizácie súboru budov na Špitálskej a Rajskej ulici v Bratislave, vrátane bývalého Hotela Kyjev.

Ako developer informuje, súťaž je otvorená a verejná. Odborná, ale aj laická verejnosť sa môže zapájať od dnešného dňa.

Prieskum na vzorke 500 ľudí

V decembri minulého roku uskutočnila agentúra STEM/MARK prieskum na vzorke 500 ľudí.

Na otázku “Čo by sa podľa vás malo spraviť s Kamenným námestím a okolím bývalého Hotela Kyjev?” odpovedalo 65 percent opýtaných Bratislavčanov, že si želajú rekonštrukciu.

Nikto z respondentov nebol spokojný s terajším stavom. Veľmi podobné výsledky sme zaznamenali aj v internetovej ankete na Facebookovej stránke Nové Kamenné námestie, do ktorej sa zapojilo takmer 3 000 ľudí.

V ankete 69,6 percent respondentov hlasovalo za rekonštrukciu, 25,1 percent za zbúranie budovy a 5,3 percent za zachovanie jej súčasného výzoru.

Ako uvádza developer v tlačovej správe, architektonická súťaž je vyhlásená dnešným dňom, teda 18. septembrom 2018. Súťažiaci majú čas na predkladanie návrhov do 31. októbra 2018.

Odborná aj laická verejnosť nájde všetky informácie na internetovej stránke https://kamennenamestie.sk/, kde sa môže do súťaže aj registrovať.

Priaznivci architektúry či aktívni občania zaujímajúci sa o témy spojené s rozvojom centra Bratislavy nájdu na rovnakej adrese najnovšie informácie o projekte, ale aj dianí na Kamennom námestí a v jeho okolí.

Oficiálne vyhlásenie najlepších prác je plánované na 12. novembra 2018. Najhodnotnejšie návrhy budú ocenené a odmenené celkovou čiastkou vo výške 10 000 €.

1.cena se stanovuje vo výške 4 000 €; 2.cena se stanovuje vo výške 2 500 €; 3.cena sa stanovuje vo výške 1 500 €.

Pre návrhy neocenené, ktoré však prinesli pozoruhodné dielčie podnety a riešenia, sa stanovuje k možnému rozdeleniu celková čiastka vo výške 2 000 €.

Autor ideového návrhu, ktorý bude realizovaný, bude v ďalších stupňoch projektovej dokumentácie označený ako spoluautor.

Porota zložená z odborníkov a zástupcov verejnosti.

Ako developer dodal, do poroty svoju účasť prisľúbili za mestskú časť Staré Mesto Ing. Anton Gábor z Referátu územného plánu, rozvoja a prípravy a koordinácie projektov riaditeľ Inštitútu urbánneho rozvoja Ing. Juraj Suchánek Ing. arch. Matej Siebert, PhD. z ateliéru SIEBERT + TALAŠ

(red)

Foto: BK-archív, vizualizácie: Lordship

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter