Urbanizmus a výstavba 19. marec 2020

Developer Cresco Real Estate stavia dočasne v obmedzenom režime


Developer Cresco Real Estate dočasne stavia pre riziko šírenia nového koronavírusu svoje projekty v obmedzenom režime.

Zastavenie predajných procesov či úplné zastavenie stavebných prác však zatiaľ nehlási. TASR o tom informoval investor s tým, že pre nový koronavírus pristúpil k opatreniam na ochranu zdravia zamestnancov, klientov a aj budúcich obyvateľov.

Dočasne zatvoril predajné miesto pre verejnosť a niektoré prevádzky v rámci lokálneho nákupného centra v bratislavskej Petržalke.

"Dopyt po bytoch v tomto roku bude závisieť od celkovej kondície ekonomiky, ktorú aktuálne spomaľuje po celom svete šírenie nového koronavírusu, a dostupnosti hypoték.

Zatiaľ je však predčasné hovoriť o tom, aký dosah to bude mať na realitný biznis," povedal obchodný riaditeľ Cresco Real Estate Michal Pauer.

Developer nepredpokladá znižovanie cien, nastať podľa neho môže ich pokles rastu či stagnácia, keďže novostavieb bude na trhu stále nedostatok. 

"Aktuálne už aj pre oklieštenú či v niektorých prípadoch dokonca prerušenú výstavbu.

Naopak, môže vzrásť záujem individuálnych investorov práve o nákup bytov ako dlhodobej a stabilnej investície," podotkol Pauer.

Predajný proces sa, ako tvrdí, nezastavil. S klientmi komunikuje investor telefonicky, online a potrebné úkony rieši elektronicky.

Cresco Real Estate doteraz celkovo dokončil na Slovensku 4170 bytov, z nich 60 percent tvoria byty v Slnečniciach v Bratislave. Aktuálne je vo výstavbe v novej mestskej štvrti ďalších 1370 bytov.

(TASR)
Viz.: Creso RE
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter