Urbanizmus a výstavba 19. apríl 2019

Developer biznis zóny Westend na Patrónke zrekonštruoval časť Dúbravskej cesty


Developer biznis zóny Westend na Patrónke, spoločnosť J&T Real Estate (JTRE), v spolupráci so stavebníkom, hlavným mestom Bratislava,

zrekonštruoval a sprejazdnil na vlastné náklady časť Dúbravskej cesty.

Celkové náklady na sprejazdnenie, ktorých súčasťou bolo aj vybudovanie novej cyklotrasy de chodníka, presiahli 200 000 Eur.

Súčasťou výstavby komplexu Westend boli už aj v minulosti viaceré významné investície JTRE do infraštruktúry a verejných priestorov.

Najväčšou bola rekonštrukcia križovatky pri Slovenskej akadémii vied vo výške 700 000 eur, a tiež revitalizácia dvoch podchodov pri vstupe do biznis zóny.

Developer tvrdí, že prínosom sprejazdnenia Dúbravskej cesty je aj zníženie zaťaženia križovatky Polianky – Harmincova o 7 percent.

O Westend biznis zóne

Biznis zónu Westend tvoria tri objekty – Square, Gate a Court. Aktuálne finišujú stavebné práce na Westend Plazza, ktorá má patriť k najmodernejším kancelárskym budovám v Bratislave.

Okrem 30 000 m2 kancelárií prinesie do zóny aj nové kongresové centrum s 3 sálami rôznej kapacity, kde bude možné usporiadať podujatia na najvyššej úrovni.

Podzemná garáž na 4 podlažiach ponúkne spolu 1 102 parkovacích miest. Vstup do garáže bude z Lamačskej cesty aj z Dúbravskej cesty.

Termín privítania prvých nájomcov a otvorenia všetkých gastro prevádzok je stanovený na jún 2019.

(red)

Foto a mapka: JTRE

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter