Urbanizmus a výstavba 17. august 2018

Budovu bývalej pošty na Saratovskej by mohli už o dva roky zbúrať


Zdevastovaný objekt bývalej pošty na Saratovskej ulici by o dva roky už nemala hyzdiť tvár Dúbravky. Vlastník objektu – firma Macho developing a Slovak Telekom, ktorá v minulosti zriadila v objekte komunikačný uzol, podpísali memorandum o spolupráci.

Informovala mestská časť Bratislava-Dúbravka.

Oba subjekty od roku 2015 rokovali o budúcnosti budovy.

"Jedným z nich bolo vytvorenie a postavenie nového telekomunikačného uzla a presťahovanie zariadení, druhou možnosťou bola optimalizácia dvoch telekomunikačných miestností, zachovanie priestoru a jeho zakomponovanie do novej výstavby," priblížil starosta mestskej časti Martin Zaťovič.

Slovak Telecom vzhľadom na technický stav objektu napokon inklinuje k prvému riešeniu.

"Sme si vedomí stavu budovy, ktorý ohrozuje elektronické telekomunikačné služby, naša spoločnosť preto podporí úplné 'vymiestnenie' technológií, čím by sa záujem vlastníka posunul k zámeru, teda zbúraniu pôvodnej stavby," uviedol Branislav Trnavský zo Slovak Telekomu.

"V prípade, že dôjde k dohode, by sa o dva roky, teda v roku 2020, mohol realizovať zámer vlastníka zbúrať stavbu," dodal.

Stav budovy bývalej pošty spolu so stavom chátrajúcej bývalej škôlky na ul. Kpt. Jána Rašu identifikovali na začiatku roka 2017 obyvatelia Dúbravky ako najpálčivejší problém v mestskej časti.

Vyplynulo to z prieskumu na sociálnej sieti, v ktorej sa vyjadrili k tomu, čo by sa v Dúbravke malo zlepšiť.

Na mieste schátralej budovy by mal vzniknúť nový objekt s bytmi, kanceláriami, a aj priestorom pre trhovisko či verejné a kultúrne akcie.

(TASR)
Foto: BK
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter