Urbanizmus a výstavba 25. október 2018

Budovanie LBG arény sa môže v najbližšom čase začať, informuje Rača


Budovanie multišportovej LBG arény, za ktorou je aj bývalý slovenský hokejový reprezentant Ľubomír Višňovský, sa môže v bratislavskej Rači v najbližšom čase začať.

Informuje o tom račianska samospráva na svojom webe.

Odvolania účastníkov stavebného konania totiž Okresný úrad Bratislava zamietol rozhodnutím, ktoré zároveň potvrdilo správnosť postupu stavebného úradu v Rači.

Po 15 dňoch od jeho zverejnenia na úradnej tabuli okresného úradu nadobudne toto rozhodnutie podľa samosprávy právoplatnosť a je konečné. 

"Po štyroch rokoch od vyhlásenia súťaže, zhromažďovania podkladov, povoľovaní, odvolávaní a prekonávaní rôznych prekážok sa môžu Račania, a nielen oni, tešiť na unikátny športový komplex, ktorý vyrastie v areáli na Černockého ulici," uviedla mestská časť.

LBG aréna ešte čaká na stavebné povolenia na vodné a dopravné stavby, ktoré sú v kompetencii Okresného úradu Bratislava a mestskej časti Rača.

"Následne začneme s prípravou územia na realizáciu stavby," povedal jeden z konateľov spoločnosti LBG aréna Tibor Hauser.

Spoločnosť LBG aréna v roku 2015 informovala, že plánuje v Rači výstavbu športového areálu s hokejovou halou, plavárňou či fitnes za približne deväť miliónov eur.

Dotknuté územie je ohraničené ulicami Černockého, Kadnárova, Hečkova a Žitná. Areál plánovala spoločnosť začať stavať v roku 2016.

Spustenie prevádzky predpokladala v júni 2018. Investor v roku 2016 uviedol, že napredovanie projektu často účelovo a obštrukciami zdržujú niektorí účastníci konania.

(TASR)
Viz.:LBG aréna
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter