Urbanizmus a výstavba 21. február 2020

BSK vyhodnocuje pripomienky k štúdii projektu športovo-rekreačného areálu


Bratislavský samosprávny kraj (BSK) vyhodnocuje a zapracováva pripomienky k urbanistickej štúdii (UŠ) na projekt plánovaného športovo-rekreačného areálu na takmer deväťhektárovom pozemku v bratislavskej Petržalke.

Ide o pozemok, ktorý patrí kraju od roku 2008 a napriek viacerým zámerom v minulosti je stále nevyužitý. Štúdiu mala možnosť pripomienkovať verejnosť, ale aj poslanci kraja, hlavného mesta a mestskej časti Petržalka.

"Vyhodnotenie pripomienok, ktoré boli doručené k návrhu urbanistickej štúdie, by malo byť hotové do konca februára. Následne bude vypracovaný čistopis štúdie, ktorý bude územnoplánovacím podkladom pre usmerňovanie investičnej činnosti v riešenom území, ako aj pre ďalší postup," uviedla pre TASR hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Pozemok s rozlohou takmer deväť hektárov na konci Petržalky kúpil BSK v roku 2008 za vtedajších 287 miliónov korún (približne 9,5 milióna eur). V minulosti sa na ňom uvažovalo o viacerých nakoniec nezrealizovaných projektoch, napríklad Danube Arene.

Lokalita je aj v územnom pláne mesta definovaná ako územie na šport.

Na dlhodobo nevyužívaný a zarastajúci pozemok upriamil po čase pozornosť koncom júna 2017 aj novomestský starosta a vtedajší kandidát na predsedu BSK Rudolf Kusý.

Ten chcel v prípade víťazstva v krajských voľbách vybudovať do piatich rokov Park športu a oddychu, pričom verejná diskusia s občanmi mala dať odpoveď na otázku, čo si obyvatelia na danom pozemku želajú. Na výber mali z piatich možností - šport, oddych, príroda, deti a seniori.

Kraj však mal záujem vybudovať na pozemku Family park, teda park rodinného typu so zábavno-vzdelávacím a oddychovo-rekreačným charakterom.

Vyhlásenú verejnú súťaž na koncesionára, ktorý by Family park vybudoval a prevádzkoval, však musel kraj aj napriek predĺženiu termínu súťaže nakoniec zrušiť, lebo sa do nej nikto neprihlásil.

Myšlienku na vybudovanie športovo-rekreačného areálu zatvoril kraj pred dvoma rokmi ako jednu zo svojich priorít do programového vyhlásenia.

(TASR)
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter