Urbanizmus a výstavba 16. december 2018

BSK - Malacky: Mesto bude prezentovať návrhy revitalizácie centrálnej zóny


Budúca podoba centrálnej časti Malaciek má svoj vizuál.

Obyvatelia okresného mesta sa s ním môžu zoznámiť na verejnej prezentácii medzinárodnej súťaže návrhov na obnovu Mierového a Kláštorného námestia, ktorá sa v sídle malackého mestského úradu uskutoční v stredu (19. 12.) o 17.00 h.

"Som veľmi rád, že sa v súťaži zúčastnilo toľko architektonických ateliérov, tým sme maximálne prispeli k transparentnosti výberu," uviedol pre TASR primátor Malaciek Juraj Říha.

"Keďže nemáme v Malackách regulárne námestie, je to veľká téma pre mňa osobne i pre našich obyvateľov, preto som rád, že sme v súťaži zaregistrovali veľa kvalitných návrhov.

O to viac bude podčiarknutý víťazný návrh, na ktorom sa zhodla celá odborná porota," dodal.

Po verejnej prezentácii, na ktorej budú vystavené všetky návrhy z prvého a druhého kola súťaže, čaká mesto rokovanie o podmienkach zmluvy a projektovej dokumentácii s autorom víťazného ideového zámeru.

"Samozrejme, aj intenzívna komunikácia s verejnosťou, keďže je potrebné, aby zásahy, ktoré v prípade centrálnej časti mesta prídu, boli dobre odkomunikované a pre obyvateľov zrozumiteľné," naznačil primátor Malaciek.

Avizoval, že hneď ako bude projektová dokumentácia hotová, mesto sa pustí do povoľovacích konaní.

"Sme pripravení nastaviť celý proces tak, aby sme sa už v roku 2020 mohli reálne pustiť do prác a čo najskôr odovzdať Malačanom novozrekonštruované centrum mesta," informoval.

Predpokladaná hodnota investície do obnovy námestia bola pri vyhlasovaní architektonickej súťaže stanovená na jeden milión eur.

(TASR)
Foto: malacky.sk
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter