Urbanizmus a výstavba 27. november 2019

Bratislava vyhlásila súťaž na predĺženie promenády na Železnej studničke


Mesto Bratislava vyhlásilo architektonickú súťaž na úpravu verejného priestoru v bratislavskom lesoparku.

Riešeným územím je časť od bývalých Ferdinandových kúpeľov (otočisko MHD pri bufete) po Snežienku (spodná stanica lanovky) na Železnej studničke.

Cieľom samosprávy je zlepšiť tento vo veľkej miere navštevovaný vstup do Malých Karpát. TASR o tom informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Projekt opravenia a predĺženia promenády vrátane okolitého priestoru zastrešuje mestský Metropolitný inštitút Bratislavy.

Súťažné návrhy majú riešiť cesty, chodníky a vodné nádrže s priľahlým okolím. "Očakáva sa návrh drobnej architektúry, ktorá sprístupní vodnú hladinu formou lávok, chodníkov, pontónov, pobytových schodísk a podobne.

Súťažiaci majú navrhnúť aj riešenia pre existujúce prvky – zastávky MHD, prístrešok pri prameni či objekty pri rybníkoch," spresnil Bubla.

V rámci prvého kola súťaže záujemcovia predložia v termíne do 10. januára 2020 zloženie tímu (musia v ňom byť zastúpené profesie architekt, krajinný architekt a dopravný inžinier) a tri referenčné projekty.

Na základe predložených materiálov vyberie odborná porota tri tímy, ktoré po obhliadke územia dostanú čas na spracovanie návrhu.

Verejná prezentácia víťazného návrhu je plánovaná na apríl 2020. Viac informácií sa záujemcovia dozvedia na webe hlavného mesta, v sekcii architektonické súťaže.

(TASR)
Foto: Archív Br. kuriér
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter