Urbanizmus a výstavba 20. máj 2020

Bratislava chce spolupracovať s architektonickými ateliérmi, vyhlásila súťaž


Architektonické ateliéry môžu ovplyvniť výzor Bratislavy spoluprácou na zadaniach vypísaných hlavným mestom.

Avizuje to mestský Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB), ktorý spolu s bratislavským magistrátom a Spoločnosťou pre rozvoj bývania v Bratislave vyhlásili súťaž.

Z nej vzíde šesť spolupracujúcich ateliérov na najbližšie štyri roky. Pôjde o zadania vo verejnom priestore či zadania spojené s bývaním. TASR o tom informovala Marcela Glevická z MIB.

Predpokladaná hodnota zákazky na celé obdobie je 700.000 eur bez DPH. "Pôjde o zákazky rôzneho rozsahu, od menších v hodnote tisícov eur po komplexnejšie zákazky v predpokladanej hodnote do desiatok tisíc eur," spresnila Glevická.

Zamerané budú na spoluprácu pri vypracovaní návrhov a projektovej dokumentácie v prípadoch, keď sa rekonštruujú mestské parky, ulice, námestia, verejné priestranstvá či budovy vo vlastníctve mesta.

"Rovnako pôjde o viaceré zadania spojené s bývaním. Už v tomto roku sa začalo s tvorbou návrhov pri menších zadaniach, ako je napríklad rekonštrukcia bufetu na Partizánskej lúke či bezbariérová rampa z parkoviska. V budúcich rokoch sa plánuje pokračovať v podobných a väčších zadaniach a obnovách," podotkla Glevická.

Spomedzi prihlásených tímov sa bude vyberať najmä na základe kvality ich doteraz realizovaných projektov. Kvalitatívne kritérium bude mať 70-percentnú váhu. Zvyšných 30 percent bodov uchádzačom pridelia na základe ich ceny.

"Týmto pomerom sa má dosiahnuť, aby lacné a menej kvalitné tímy nepredbehli nižšou cenou tie kvalitnejšie, a teda aj zákonite drahšie," vysvetlila Glevická. Lehota na predkladanie ponúk uplynie 30. júna o 13.00 h.

Na komplexnejšie zadania bude MIB aj naďalej vyhlasovať samostatné súťaže návrhov, v ktorých sa architekt bude vyberať na základe najlepšieho návrhu.

(TASR)
Foto: Archív Br. kuriér
1 komentár
ODPOVEDAŤ fero | 23. 5. 2020, 15:54

A čo Hlavný architekt (ka) ? Zrušený ? Nie je o ňom vôbec počuť. MIB je súčasť útvaru HA ? A zatiaľ sa veselo dokončujú čierne stavby ( napr. Mostová nadstavba domu aj s plechovou nádherou, nadstavba domu na Hviezdoslavku vedľa býv. Detskej cekrárne , drevená opacha pod mostom SNP na pravom brehu) . U nás to funguje systémom ,,VYDRŽAŤ". Prejde úplne všetko, úradníkom plat ide hlavne vydržať do najbližších volieb

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter