Urbanizmus a výstavba 20. september 2017

Ako bude vyzerať piata etapa projektu Tammi v Dúbravke?


Spoločnosť YIT Slovakia spúšťa piatu etapu projektu Tammi Dúbravka. Dva nové bytové domy nadviažu architektúrou a štýlom na predchádzajúce etapy tohto dúbravského projektu.

Piata etapa prinesie spolu 128 bytov v dvoch samostatných objektoch, prepojených komunitným parkom. Predpokladaný termín kolaudácie je 1. štvrťrok 2019.

V rámci piatej etapy, ktorá uzatvára projekt Tammi, vyrastú dva bytové domy: južnejší so 14 nadzemnými podlažiami vrátane dvoch ustúpených prinesie 86 bytových jednotiek, severnejší s 8 nadzemnými podlažiami bude obsahovať 42 bytov.

Súčasťou piatej etapy je aj 149 garážových stojísk pre autá a 6 stojísk pre motorky, ako aj 35 exteriérových parkovacích miest pre verejnosť.

Zámerom developera pri projekte Tammi bolo ponúknuť obyvateľom bývanie len na skok od prírody.

Preto YIT vybrala novú lokalitu na konci Dúbravky s minimálnou zastavanosťou a prispôsobila okoliu aj vybavenosť projektov.

Každá etapa projektu Tammi má preto k dispozícii komunitné priestory pre stretávanie susedskej komunity.

Zároveň architekt pamätal na prieluky, otvorené smerom k zeleni v okolí bytových domov. Preto projekt, ktorého príznačný názov znamená v preklade dub, dnes vyhľadávajú najmä mladí ľudia, ktorí majú radi prírodu a oceňujú komunitu ľudí s podobnými preferenciami.

Dúbravčania, ako vnímate projekt Tammi?

(red)

Vizualizácie: YIT

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter