Župné voľby 2017 9. november 2017

BSK: M. Greksa: Novozvolený župan by mal odložiť svoju stranícku príslušnosť


Novozvolený poslanec bratislavskej župy za Petržalku Marián Greksa zakladá v novom župnom zastupiteľstve poslanecký klub.

Tvrdí, že bude nadstranícky a tvrdí, že doňho pozýva všetkých nezávislých, čestných a pracovitých poslancov a je pripravený úzko spolupracovať a podporovať nového župana.

Mariána Greksu sme sa spýtali: Nový župan kandidoval, ale aj získal najviac hlasov ako jasne stranícky kandidát strany, ktorá má nejaký program a ktorá teda nie je nadstranícka.

Dá sa teda predpokladať, že nový župan „odhliadať“ od svojej politickej príslušnosti celkom nebude môcť.... Čo si o tom myslíte?

Marián Greksa: „S novozvoleným županom Ďurom Drobom sa poznám dlhé roky.

Preto aj oceňujem jeho vyhlásenie, ktoré dal hneď po zvolení, že víťazstvo, vzhľadom na tesné výsledky, berie s pokorou a že sa bude snažiť ľudí spájať, nie rozdeľovať.

Mne z toho vychádza, že sa bude snažiť spájať aj poslancov župného zastupiteľstva bez ohľadu na stranícku príslušnosť.

Komunálna politika funguje inak ako vysoká politika – na regionálnej úrovni je dôležité robiť konkrétne veci pre zlepšenie života ľudí, a ak potrebujete opraviť cesty, zrekonštruovať školy či zlepšiť pomery v sociálnych zariadeniach pre seniorov, čo sú všetko kompetencie župy, vtedy je naozaj jedno, z akej politickej strany prichádzate.

Preto si myslím, že aj novozvolený župan by mal odložiť svoju stranícku príslušnosť, byť maximálne kooperatívny so všetkými poslancami, ktorí chcú pozdvihnúť bratislavský kraj a zlepšiť život ľudí, ktorí v ňom žijú“.

V súvislosti s oznámením o zakladaní nadstraníckeho poslaneckého klubu M. Greksa tvrdí, že na komunálnej politickej úrovni nie je dôležité, aké stranícke tričko niekto nosí, ale čo reálne pre svoj kraj robí.

„Pevne verím, že aj nový župan je pripravený spájať poslancov zastupiteľstva odhliadnuc od ich politickej príslušnosti. V takom prípade je aj náš klub pripravený nového župana plne podporovať,“povedal na záver Marián Greksa.

(rl)

Čosi myslíte o straníckych tričkách v politike? Píšte na: redakcia@bakurier.sk

foto: bratislava.sk

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter