Župné voľby 2017 19. október 2017

Anketa na sociálnej sieti vygenerovala preferencie kandidátov na župana, nad ktorými budete krútiť hlavou


V uplynulých 10 dňoch prebiehala na sociálnej sieti anketa, ktorá sa pýtala na preferencie kandidátov na post bratislavského župana. Do ankety sa mohol zapojiť ktokoľvek, kto v tom čase zaregistroval na facebooku túto aktivitu.

Hoci treba jednoznačne a hneď na úvod povedať, že nešlo o klasický prieskum s prísnou metodikou, avšak aj názor takmer 500 zapojených respondentov je zaujímavé porovnať s doteraz medializovaným poradím preferencií. Veď posúďte sami - preferencie jednotlivých kandidátov sú zásadne odlišné od tých, ktoré doposiaľ ponúkali prieskumné agentúry. Líder prieskumov Milan Ftáčnik získal približne 6 %, pričom najvyššie sa z medializovaných favoritov dostal Juraj Droba s takmer 17 percentami. Naopak, Ján Mrva - súčasný starosta Vajnor, zrejme ťažil z popularity u sympatizantov tejto skupiny na sociálnej sieti, keď dominoval s vyše 40 %.

Názor nech si každý urobí sám.

                   Rozdelenie respondentov podľa okresov

(red, zdroj fcb skupina Chcem zlepšiť Pezinok)

4 komentáre
ODPOVEDAŤ Slavomír Repka | 27. 10. 2017, 13:20

Pokiaľ sa chcete zapojiť do poslednej ankety, ktorá sleduje trend a ktorej výsledky budú 2.11.2017 môžete svoju preferenciu vyjadriť priamo v ankete https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeVU_qTP0QC6vGBgw2b7y4mNwIOho65mCGmSGN8QJ0py9h6Dw/viewform

ODPOVEDAŤ johan | 21. 10. 2017, 06:26

liberalfight ! Máš pravdu . Otázne je čo je pravda. Keď sa ja pozerám na Teba z bratislavskej strany Dunaja poviem, že si na druhej strane. A Ty keď sa na mňa pozeráš z petržalskej strany povieš, že ja som na druhej strane. Dve rozdielne tvrdenia a obe sú pravdivé. Teda tá ,,pravda" závisí od uhla pohľadu. V konečnom dôsledku sa ale ukáže, že pravda nie je to čo je pravda, ale pravda je to čo sa dokáže. Uvidíme po uplynutí volebného obdobia. Ocenil by som keby si mi uveril, že sa nedám len tak oklamať.

ODPOVEDAŤ johan | 20. 10. 2017, 06:20

Všetkojedno. Nič sa nezmení, akurát sa vymenia hráči, ktorí budú mať prístup ku zdrojom, aby si mohli namočiť zobák. Áno pre ľudí, veď aj oni sú ľudia. Prejde volebné obdobie a nikto si ani nevšimne, že sme tu dajakého župana mali.

liberalfight | 20. 10. 2017, 12:08

johan, nemas pravdu a s takymi nazormi ako posielas dalej, sa naozaj nic nezmeni. drzim palce dalsim generaciam ze ludia s takymito nazormi nas coskoro opustia. volit sa chodi a ty si musis vybrat to najmensie zlo a nie tie najvonavejsie keci, ktorymi sa nehas oklamat ako dochodci v 90rokoch od meciara

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter