Vône a chute 15. február 2019

Viva House Coffee & Wine – oáza harmónie na Prievozskej


Nie nadarmo sa vraví, že doma chutí najlepšie. Avšak určite nie je na zahodenie, keď si domácu pohodu vieme dopriať aj niekde inde. My sme pre vás takéto miesto našli - Viva House Coffee & Wine

Táto malá útulná kaviarnička nachádzajúca sa v areáli výstaviska (bývalá Alza na Prievozskej 18) vás privíta vonkajšou terasou, kde si môžete vychutnať  posedenie v teplých mesiacoch roka. Keď vstúpite dnu, očarí vás príjemne zariadený interiér ponúkajúci posedenie ako doma v obývačke. Pohodlná pohovka a vysoké čalúnené kreslá si vás získajú natoľko, že sa nebudete mať chuť z nich postaviť. 

Štýlovo pôsobí určite aj to, že mnoho doplnkov v kaviarničke dostalo „druhú šancu“. Či už staré tehly, ktoré by vedeli písať svoj vlastný príbeh, drevené lampy a rámy obrazov dotvárajú atmosféru, ktorá vo vás vyvolá pocit pohody. 

Viva House Coffee & Wine na Prievozskej však ponúka ďaleko viac. Príjemná a vždy usmiata obsluha, výborná káva, ale hlavne zdravé dobroty, ktoré pre kaviareň pripravuje šikovná cukrárka z Alex a Maty Home made.

V kaviarni stavajú kvalitu nad kvantitu a koláčiky, ktoré vyberajú do ponuky, získavajú pravidelne rôzne ocenenia na prestížnych súťažiach.  Kráľ medzi koláčikmi, ktorý získal na súťaži o najlepší, najzdravší a najzaujímavejší  koláč „čoko-kokos“ 1. miesto, si určite zamilujete. Už len ochutnať.

Navyše, potešia určite viac ako priateľské ceny a taktiež možnosť parkovania priamo pred kaviarňou. No a čo by to bolo za kaviareň bez príbehu? Tento sa viaže k mladej pani majiteľke, ktorá precestovala svet, kde zistila, že na to, aby vytvorila miesto, kde sa budú ľudia cítiť dobre a jeho návšteva sa stane súčasťou ich dňa, netreba vymýšľať miešané drinky z neznámych alkoholov alebo ponúkať 20 druhov kávy, či sektu. Na svojich cestách pochopila, že najpodstatnejšie je, aby priestor mal dušu a správnu energiu. Pre niekoho klišé, vo Viva House realita. Kto nevyskúšal, nemôže namietať. Treba zažiť. 

 

(bak, foto Viva)

 

 

 

 

 

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter