Vône a chute 11. január 2018

Kúsok prírody tam, kde by ste to nečakali: uprostred ruchu nákupného centra


V obchodných centrách sa vyskytujú rôzne druhy ľudí: manažéri, ktorí prišli na rýchly obed, mamičky na materskej, čo sa chcú porozprávať s kamarátkami, tí, ktorí potrebujú vybaviť všetko pod jednou strechou, „shopaholičky“ na love za najnovšími kúskami… a všetci sa môžu stretnúť na vynikajúcej káve.

Kaviarne sú neodmysliteľnou súčasťou nákupných centier. Táto je však úplne iná ako ostatné. A hoci sme už Yogi´s objavili skôr, opäť nás príjemne prekvapil.

Najnovšiu prírodnú oázu nájdete v nákupnom centre Eurovea a najlepšie urobíte, ak ju zažijete na vlastnej koži.

Podniky v tomto prostredí nebývajú veľké, ľudia sa v nich väčšinou striedajú rýchlo a znie tam symfónia strojov na prípravu kávy a rozhovorov návštevníkov. Atmosféra v Yogi´s je však trošku iná.

Aj keď je to otvorený priestor, pohodu cítiť z každučkého centimetra. Kaviareň Yogis je umiestnená na najvyššom poschodí priamo nad hlavným vchodom do nákupnej zóny.

Spoznáte ju podľa typickej zelenej farby prírody. Na prednej strane obslužného pultu je živá vertikálna „záhradka“, ktorú tvorí mach.

Aj stolíky so stoličkami sú z prírodného materiálu, posedíte si pri letokruhoch starých stromov. Koberec pod nohami pôsobí pohodlne a vytvára pocit domova.

Najdôležitejšími hodnotami tohto konceptu sú: príroda, produkty & nápoje a zákaznícka excelentnosť.

Prírodu sme už spomenuli – najdôležitejšie je vytvoriť príjemný interiér čo najbližší prírode, aby ste mali svoje miesto vo víre mesta, kde v každodennom ruchu nájdete chvíľu pokoja.

Všetky produkty & nápoje sú v Yogi´s pripravované s láskou im vlastnou, a tak si určite vychutnáte iba stopercentne pripravené produkty.

A zákaznícka excelentnosť znamená nadviazať vždy priateľskú atmosféru. Pretože, aká je nálada za barom, takú si so sebou odnesiete aj vy.

„Aj na univerzite sme zasiahli do veľkého mramorového priestoru, ktorý mal pôvodne úplne inú dušu ako to, čo sme doň vniesli.

Už v Bory Mall sme vytvorili oddychovú zónu v nákupnom centre, kde je život uponáhľaný a ľudia sú upachtení za nákupmi.

Táto prevádzka je však trochu iná, pretože tu nebola možnosť umiestniť napr. gauče a rodinné posedenia,“ spomína prevádzkar Vladimír Kmec a dodáva:

„Vyhovuje nám otvorený priestor, pretože je všetko priznané. Človek je v nákupnom centre a zároveň aj nie je a môže si oddýchnuť v kaviarni.“

Okrem skvelej kávy určite ochutnajte aj koláče. Stoja naozaj za to a ešte k nim dostanete aj milý úsmev od personálu. Kto chce na chvíľu zabudnúť na zhon, je toto miesto pre neho ideálne.

Ak nemáte ani len chvíľku na posedenie, určite vám padne vhod voňavá káva „so sebou“. My však odporúčame zastaviť sa čo i len na moment a vychutnať si pár minút pokoja.

Veď, nič vám predsa neutečie.

Branislava Hronská

Foto: Ondrej Bobek

Rubriku pripravuje portál Kavickari.sk

Portál, ktorý ako prvý na Slovensku združuje skupinu gurmánov a pôžitkárov v jednom. Vznikol z malej skupinky na facebooku, v rámci ktorej mohli fanúšikovia postovať fotografie a zážitky z kaviarní. Projekt sa následne vyvinul do podoby online magazínu, ktorý prináša zaujímavé informácie zo sveta gastronómie. Spoznajte s nami podniky, do ktorých sa oplatí ísť nielen v Bratislave, ale aj v blízkom okolí v novej rubrike, ktorú sme pripravili v spolupráci s Bratislavským kuriérom.

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter