Vône a chute 19. jún 2018

Gurmán fest Bratislava 2018 prestrie v Sade Janka Kráľa 22.-24.6.


Sviatok kvalitnej kuchyne pod odborným dohľadom gastronomického sprievodcu Gurmán na Slovensku je opäť v Bratislave.

Desiaty raz sa na Gurmán festivale Bratislava predstavia najlepšie reštaurácie, na pódiu budú variť prestížni slovenskí kuchári a návštevníci ochutnajú mnohé farmárske špeciality, nápoje.

Nezostanú bokom ani deti, umelecké duše, pohoďáci a ani naši štvornohí priatelia. Cez víkend 22.-24.júna nevarte. Prestreli sme pre vás v bratislavskom Sade Janka Kráľa.

 „Gurmán fest Bratislava je pre všetkých, ktorí majú radi pôžitok z jedla, nápojov, dbajú na kvalitné suroviny, chcú sa o gurmánstve viac dozvedieť. Iní prichádzajú, aby osobnosti gastronómie, ktoré poznajú z médií stretli na jednom mieste a naživo ich uvideli pripravovať jedlo, alebo si zobrali autogram, či spravili s nimi fotografiu,“ hovorí riaditeľ festivalu Radoslav Nackin.

 Vidličkoví kuchári na pódiu

Gurmán fest Bratislava stavil aj tento rok na stabilný a osvedčený program, ale „privaril“ k nemu niekoľko chuťoviek. Varenia kuchárov na živo sú na festivale veľmi obľúbené.

Na pódiu sa napríklad predvedú Michal Konrád z reštaurácie Fou Zoo UFO, Šuhajíci pri panvici Milan Zimnýkovalalias „Junior" a Marek Ort, či  Jozef Masarovič z UFO alebo Marián Filo z Chateau Čereňany.

Kávičkári a tí „na sladké“ si môžu zagurmánovať v kaviarni, kde Mandľové, ktoré už dobre poznáte z minulých ročníkov, v spolupráci s KaffeehausGoriffee prinášajú ďalšiu novinku festivalu - Gurmán Kaviareň.

Opäť stretnete sympatickú víťazku MasterChef Martinu Grňovú, ktorá vás presvedčí o pravom pečení s láskou. Kávu bude podávať KaffeehausGoriffee.

Sládek Karol France, veľké fľašky i šampanské na raňajky

Festival patrí aj someliérom a baristom. Hubert sa postará o príjemnú letnú atmosféru.

Vo Svete nápojov predegustujete a správne si načapujete pivo so sládkom Karolom France.  V stánkoch Zlatého bažanta sa vrátime do retra – do stanovačiek, vychutnáte aj craftové pivá.

Aj abstinenti si môžu povedať WAW na ochutnávkach W0,0W- novinky s 0 % alkoholu. V piatok a v sobotu sa budú o 19.00 hodine otvárať veľké fľaše  v stánku Wineloversclub na „Big Bottlepárty".

A v nedeľu sa bude raňajkovať šampanské a kaviár v stánku winebristro Paradox.

No a všetko istí Fatra – vzácne zásaditá minerálna voda festivalu vhodná aj pri nadmernej konzumácii alkoholu a jedla.

 Novinky pre arťákov, pohoďákov, deti, aj psíkov

Prvýkrát návštevníci umelecky pookrejú v ART zóne. Uvidíte v nej CirKus-Kus, dozviete sa viac o hovoriacich knihách a zatancovať si môžete na hiphopových workshopoch s Esim.

Každý deň bude k dispozícií špeciálny „Magicselfie box“ s nekonečným zrkadlovým obrazom od Súkromnej strednej umeleckej školy, či grafický workshop aranžovania a fotenia jedla.

O relax, pohodu a príjemné chvíle s aktívnou zábavou sa postarajú organizátori v PREMIUM chillout zóne, kde si môžete vytlačiť fotku priamo z festivalu z fotokiosku CEWE. Zahráte si bedminton o pekné ceny a popiknikujete na dekách.

Ani tento rok sa nezabúda na detičky, ktoré budú mať k dispozícii bohatý program v detskej zóne v stane Malvínka, kde si budú vyrábať mydielka a variť zo slaného cesta. Súťažiť budú v Gurmánikove.

Na tohtoročný festival sa môžu tešiť aj štvornohí miláčikovia, pre ktorých je po prvý raz prichystaná aj ZooDomDogFriendly zóna. V piatok 22. 6. o 17.00 hodine organizátori slávnostne otvoria zónu pre zvieratká špeciálnymi tortami.

Pre psíkov bude „prestreté“ počas celého konania festivalu.

 

PIATOK 22. 6. 2018 od  14:00 – 22:00

 

Divadlo chutí – Hl. pódium (vystúpenia hviezdnych šéfkuchárov)

16:00-17:00 - Becherovka Original a jej výroba a história

17:00-18:00 – Davídkovo koření - ako správne používať korenie

18:00-19:00 - Villa Rosa, Dunajská Streda 1 zlatá vidlička - Špeciality južného Slovenska 

19:00-19:45 - Zoltán Baláž - reštaurácia CUBE , hotel Aston,
Naj recepty Zimného festivalu jedla 

19:45-20:00 - Vyhlásenie Gurmánskej tomboly a Najobľúbenejšej reštaurácie dňa podľa Menučka.sk 

 

Svet nápojov

Degustácie a workshopy na tému nápoje. Pivo, víno, sekt a ich miesto v modernej gastronómii. V spolupráci so spoločnosťou Heineken Slovensko a Asociáciou somelierov Slovenskej republiky je pre vás pripravený bohatý 3-dňový program. 


Každý deň budete môcť sledovať a degustovať : 

Zlatý Bažant, jeho história a ako sa pivo vyrába. Tematické kvízy s videoprojekciou spojené so súťažami o hodnotné ceny

Karol France - sládok pivovaru Zlatý Bažant  predstaví Zlatý Bažant ´73 „Umenie čapovať - navariť dobré pivo je veda a správne ho načapovať je umenie".

 

16:30 - Umenie čapovať

18:00 - Rituál podávania cideru Lišiaka zo sadu

 

Hudobné dobroty

20:00 – 22:00 –Roman Vámoš - s kapelou

-známy slovenský folkový spevák a gitarista zo skupiny Salamander

- hudobné vystúpenie v rytmoch svetových a domácich hitov

 

Detský stan

Ani tento rok sa nezabúda na detičky, ktoré budú mať k dispozícii bohatý program v detskej zóne. Tešiť sa môžu na stan Malvínky, kde na nich bude CordBlood Center čakať s balónikmi, či si spolu môžu kresliť.

Okrem iného ich čaká zóna Gurmánikovo, kde budú malí môcť zbierať pečiatky na svoju kartičku prekonávaním rôznych súťaží.

V piatok sa mimo iného môžete spolu so svojimi deťmi prísť pozrieť na výrobu mydielok, ktorá bude k dispozícii každú hodinu, zatiaľ čo v sobotu a nedeľu ich čakajú tvorivé dielne zo slaného cesta.

 

Detský stan Malvínka:

14:00-18:00 – každú hodinu výroba mydielok s Adamkom

14:00-18:00 -  súťaže, tvorivé dielne s Malvínkou z CordBlood Center


Gurmánikovo:

14:00-19:00 -   zberanie pečiatok za splnené aktivity

 

ZooDom Dog Friendly zóna - Novinka

Na tohtoročný festival sa môžu tešiť aj štvornohí miláčikovia, pre ktorých je po prvý raz prichystaná aj ZooDomDogFriendly zóna.

Počas celého festivalu bude pre psíkov k dispozícii voda, krmivo a pre ich majiteľov možnosť, vybrať pre svojho psíka to správne krmivo, či hračku. V piatok 22. 6. o 17.00 hodine slávnostne otvoríme zónu pre zvieratká špeciálnymi tortami, ktoré pripravili MLSky. Pre psíkov bude zóna otvorená počas celého konania festivalu.

Každý deň poradenstvo a prezentácie o správnej strave pre psíkov.

17:00  Slávnostne Dog-friendly zónu pre vaše zvieratká otvoríme špeciálnymi tortami, ktoré pripravili MLSky.

PREMIUM chill zóna

O relax, pohodu a príjemné chvíle s aktívnou zábavou sa postaráme v chillout zóne, kde sa o  pohodový deň postará poisťovňa PREMIUM IC. Zapojte sa aj vy a užite si pohodový deň.

14:00-20:00 - CEWE fotobúdka – možnosť vytlačiť si fotky z festivalu priamo na festivale z mobilu.

14:00-20:00 – bedminton – súťaž o najviac úderov, balóniky, piknikové posedávanie a prémiová pohoda

 

ART zóna

Novinkou pre návštevníkov bude aj ART zóna.

 

Každý deň špeciálny „Magicselfie box“ s nekonečným zrkadlovým obrazom od Súkromnej strednej umeleckej školy

 

16:30 – hiphopové workshopy s ESIM

17:30 – hiphopové workshopy s ESIM

18:30 – hiphopové workshopy s ESIM

 

SOBOTA 23.6.2018 od  12:00 – 22:00

 

Divadlo chutí – Hl. pódium (vystúpenia hviezdnych šéfkuchárov)

14:00-15:00 - Alena Pažitná a Daniel Melicherík - členka a kapitán Slovenského juniorského tímu na Kulinárskej olympiáde - Svetovom pohári v Luxemburgu. Slovenské súťažné menu

16:00-17:00 - Steak kráľ grilovačiek. Ako ho správne pripraviť, TheCut Steakreštaurant

18:00-19:00 - Michal Konrád – Fou ZOO Najlepšia reštaurácia Slovenska, 3 zlaté vidličky

19:00-19:45 - Milan Zimnýkoval alias „Junior" a Marek Ort = Šuhajíci pri panvici. 

Známy moderátor FUN rádia a veľký gurmán „Junior" spoločne so známym šéfkuchárom Marekom navaria veľa dobrej nálady a  prezradia čo to do tej panvice namiešali.

19:45 - Vyhlásenie Gurmánskej tomboly a Najobľúbenejšej reštaurácie dňa podľa Menučka.sk

 Svet nápojov

Degustácie a workshopy na tému nápoje. Pivo, víno, sekt a ich miesto v modernej gastronómii. V spolupráci so spoločnosťou Heineken Slovensko a Asociáciou somelierov Slovenskej republiky je pripravený bohatý 3-dňový program. 

Každý deň budete môcť sledovať a degustovať: 

Zlatý Bažant, jeho história a ako sa pivo vyrába. Tematické kvízy s videoprojekciou spojené so súťažami o hodnotné ceny

Karol France - sládok pivovaru Zlatý Bažant predstaví Zlatý Bažant ´73 „Umenie čapovať- navariť dobré pivo je veda a správne ho načapovať je umenie".

 14:30 -  Umenie čapovať

15:30 - Rituál podávania cideru Lišiaka zo sadu

16:30 - Umenie čapovať

18:30 - W0, 0W osvieženie

 

Hudobné dobroty

 

15:00-16:00 - Lýdia Novotná, gitaristka

17:00-18:00 - Lýdia Novotná, gitaristka

20:00-22:00 - Barbara Weiss Band

 

Detský stan

Ani tento rok sa nezabúda na detičky, ktoré budú mať k dispozícii bohatý program v detskej zóne. Tešiť sa môžu na stan Malvínky, kde na nich bude CordBlood Center čakať s balónikmi, či si spolu môžu kresliť. Okrem iného ich čaká zóna Gurmánikovo, kde budú malí návštevníci zbierať pečiatky na svoju kartičku prekonávaním rôznych súťaží.

 

Detský stan Malvínka:

10:00 – 18:00 - každú hodinu pečenie zo slaného cesta
12:00-18:00 - súťaže, tvorivé dielne s Malvínkou z CordBlood Center

Gurmánikovo:
12:00-19:00 - súťaže - zberanie pečiatok za splnené aktivity 

ZooDom Dog Friendly zóna - Novinka

Na tohtoročný festival sa môžu tešiť aj štvornohí miláčikovia, pre ktorých je po prvý raz prichystaná aj ZooDomDogFriendly zóna. Počas celého festivalu bude pre psíkov k dispozícii voda, krmivo a pre ich majiteľov možnosť, vybrať pre svojho psíka to správne krmivo, či hračku. V piatok 22. 6. o 17.00 hodine slávnostne otvoríme zónu pre zvieratká špeciálnymi tortami, ktoré pripravili MLSky. Pre psíkov bude zóna otvorená počas celého konania festivalu.

Každý deň poradenstvo a prezentácie o správnej strave pre psíkov.

PREMIUM chill zóna

O relax, pohodu a príjemné chvíle s aktívnou zábavou sa postaráme v našej chillout zóne, kde sa o pohodový deň postará poisťovňa PREMIUM IC. Zapojte sa aj vy a užite si pohodový deň.

12:00-20:00 - CEWE fotobúdka – možnosť vytlačiť si fotky z festivalu priamo na festivale z mobilu.

12:00-20:00 – bedminton – súťaž o najviac úderov, balóniky, piknikové posedávanie a prémiová pohoda

 

ART zóna

Novinkou pre návštevníkov bude aj ART zóna.

 

Každý deň špeciálny „Magicselfie box“  s nekonečným zrkadlovým obrazom od Súkromnej strednej umeleckej školy

 14:30 - Cirkus CirKus-Kus nielen pre deti - točenie tanierikom na paličke, hulahoop kruh, či rôzne iné zábavky

16:00 - Autori, ilustrátori a spíkri hovoriaceknihy.sk,

17:30 - Grafický workshop pre deti s naaranžovaním a fotením jedla. Súkromná umelecká škola

 

NEDEĽA 24.6.2018 od  11:00 – 20:00

 

Divadlo chutí – Hl. pódium (vystúpenia hviezdnych šéfkuchárov)

12:00 - Letné drinky Gurmán Festupowered by Perfect Gin &Tonic Bar

13:00 - Dezert & káva z Gurmánskej kaviarne, Martina Grňová z MDezert&kávaandlové a KaffeehausGorifféé nám poradia niečo pre gurmánov

14:00 - Jozef Masarovič - UFO, 2 zlaté vidličky
15:00 - Marián Filo - Chateau Čereňany, 2 zlaté vidličky
Divina z našich lesov

16:00 - Letné drinky Gurmán Festupowered by Perfect Gin &Tonic Bar

17:00 - Dolnozemská krčma - Špeciality Dolnej zeme + párovanie s vínkom, Dušan Rozkoš somelier

18:00 - Daniel Hrivnák - jedlá s pivom k pivu, Dunajský pivovar

18:45 - Vyhlásenie Gurmánskej tomboly a Najobľúbenejšej reštaurácie dňa podľa Menučka.sk

 

Svet nápojov

Degustácie a workshopy na tému nápoje. Pivo, víno, sekt a ich miesto v modernej gastronómii. V spolupráci so spoločnosťou Heineken Slovensko a Asociáciou somelierov Slovenskej republiky je pre vás pripravený bohatý 3-dňový program. 


Každý deň budete môcť sledovať a degustovať : 

Zlatý Bažant, jeho história a ako sa pivo vyrába. Tematické kvízy s videoprojekciou spojené so súťažami o hodnotné ceny

Karol France - sládok pivovaru Zlatý Bažant predstaví Zlatý Bažant ´73 „Umenie čapovať-  navariť dobré pivo je veda a správne ho načapovať je umenie".

 

13:30 -  W0, 0W osvieženie

14:30 - Rituál podávania cideru Lišiaka zo sadu

15:30 - Umenie čapovať

17:30 - W0, 0W osvieženie

 

Hudobné dobroty

 

13:30 a 14:30 - Kuštárovci – známa ľudová hudba z Rače

 

Detský stan

Ani tento rok sa nezabúda na detičky, ktoré budú mať k dispozícii bohatý program v detskej zóne.

 

Detský stan Malvínka:

11:00 – 18:00 – každú hodinu pečenie zo slaného cesta
11:00-18:00 - súťaže, tvorivé dielne s Malvínkou z CordBlood Center

Gurmánikovo:
11:00-19:00 - súťaže - zberanie pečiatok za splnené aktivity 

 

 

 

 

 

 

ZooDom Dog Friendly zóna - Novinka

Na tohtoročný festival sa môžu tešiť aj štvornohí miláčikovia, pre ktorých je po prvý raz prichystaná aj ZooDomDogFriendly zóna. Počas celého festivalu bude pre psíkov k dispozícii voda, krmivo a pre ich majiteľov možnosť, vybrať pre svojho psíka to správne krmivo, či hračku. V piatok 22. 6. o 17.00 hodine slávnostne otvoríme zónu zvieratká špeciálnymi tortami, ktoré pripravili MLSky. Pre psíkov bude zóna otvorená počas celého konania festivalu.

 

PREMIUM chill zóna

O relax, pohodu a príjemné chvíle s aktívnou zábavou sa postaráme v chillout zóne, kde sa o pohodový deň postará poisťovňa PREMIUM IC. Zapojte sa aj vy a užite si pohodový deň.

11:00-20:00 - CEWE fotobúdka – možnosť vytlačiť si fotky z festivalu priamo na festivale z mobilu.

11:00-20:00 – bedminton, balóniky, piknikové posedávanie a prémiová pohoda

 

ART zóna

Novinkou pre návštevníkov bude aj ART zóna.

 

Každý deň špeciálny „Magicselfie box“ s nekonečným zrkadlovým obrazom od Súkromnej strednej umeleckej školy

 

13:30 - Cirkus CirKus-Kus nie len pre deti - točenie tanierikom na paličke, hulahoop kruh, či rôzne iné zábavky

15:30 - Grafický workshop pre deti s naaranžovaním a fotením jedla. Súkromná umelecká škola

16:30 – hiphopové workshopy s ESIM

17:30 – hiphopové workshopy s ESIM

18:30 – hiphopové workshopy s ESIM

 

 (red, Gurman fest-foto)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter