Vône a chute 4. október 2019

Coffein – Speciality Coffee Shop : Kaviareň a bistro, ktoré sa stalo súčasťou každodenného ruchu hlavného mesta


Na mieste známeho Corny café, neskôr delikaties z dielne u Kubistu sa usalašila zrejme najúspešnejšia prevádzka – Coffein- Speciality Coffee Shop.

Akoby sympatický rožný priestor čakal len na moment, kedy do neho prídu profesionáli zo Šiah.

Káva od miestnych pražiarov je obľúbená na celom Slovensku a v hlavnom meste veru chýbal reprezentatívny priestor, kde by si ju mohli ľudia vychutnať.

V prevádzke na Grösslingovej ulici to žije počas celého dňa.  Ráno začnete chutnými raňajkami, na obed vás poteší denné menu, a celý deň si prevoniate kávou.

Atmosféru tejto charizmatickej uličky v blízkosti ikonického Modrého kostolíka si vychutnáte večer, len tak, pri pohári vína.

V dobrej spoločnosti, s rodinou, či priateľmi. Menu je rovnako kvalitné, ako samotný nosič podniku – káva. Jedálny lístok je postavený na sezónnych surovinách.

Teplá polievka zahreje a hlavný chod ulahodí. Skoro ako doma! Len bez časového stresu, či výčitiek, že ste si obed nepripravili sami.

Ráno si zase môžete vychutnať napríklad pracovné, či relax raňajky. Pocit domova navodí lahodná krupicová kaša, alebo praženica. Je výborná, lahodná s chlebíkom a čerstvou zeleninou.

Káva je samostatnou planétou na tomto mieste. Každá šálka, dúšok, či zrnko má svoju vlastnú alchýmiu.

V šálke dostanete výlučne výberovú kávu, z pražiarne v Šahách. Následne ju pripravujú, kvalitne a s kvalitnou technológiou.

Čaro jej však dodá barista. Na rajóne nájdete majiteľov i šikovných zamestnancov. Objavte ovocnejšie espresso, krémové cappuccino, alebo alternatívne prípravy, ktoré potešia i tradičného kávičkára.

Bonusom je aj obchodík, kde si môžete vybrať kávu, ktorá vám zachutila a objavovať jej alchýmiu priamo doma.

Prípadne kúpiť i niečo menej tradičné, ako napríklad knihu (ne)učebnica Gastrolove - o tom, ako žiť a prežiť v gastronómii s láskou.

A keď sa vám zacnie, v Coffeein- Speciality Coffee Shope vás opätovne privítajú. Je cítiť, že úcta k zákazníkovi je tu na prvom mieste.

Text: Augustína Markócsyová, Simona Budinská

Foto: Archív podniku

Rubriku pripravuje portál Kavickari.sk Portál, ktorý ako prvý na Slovensku združuje skupinu gurmánov a pôžitkárov v jednom.

Vznikol z malej skupinky na facebooku, v rámci ktorej mohli fanúšikovia postovať fotografie a zážitky z kaviarní.

Projekt sa následne vyvinul do podoby online magazínu, ktorý prináša zaujímavé informácie zo sveta gastronómie.

Spoznajte s nami podniky, do ktorých sa oplatí ísť nielen v Bratislave, ale aj v blízkom okolí v novej rubrike, ktorú sme pripravili v spolupráci s Bratislavským kuriérom.

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter