Šport 21. august 2019

Volejbal-ME Bratislava: Maskot šampionátu je Ace, organizátori myslia na divákov


Bratislava bude o dva dni dejiskom ME vo volejbale žien (23. augusta - 1. septembra) a organizátori sú už takmer úplne pripravení.

V dejisku jednej zo základných skupín aj dvoch osemfinálových duelov zostáva dokončiť len posledné kozmetické úpravy.

Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa okrem Slovenska predstavia aj Rusko, Bielorusko, Švajčiarsko, Španielsko a Nemecko.

Hala je pripravená zvládnuť 6700 divákov, celkovú kapacitu 10.050 miest organizátori upravili.

"Ak by bol zvýšený divácky záujem, vieme kapacitu rozšíriť. Ubrali sme jednu tretinu.

Sme prakticky pripravení, zvládli sme všetko podľa časového plánu tak, ako sme si stanovili," uviedol riaditeľ turnaja Tomáš Singer.

Novinári si mohli pripravenosť haly overiť v utorok počas mediálnej prehliadky, spoločnosť im robil aj maskot ME, veveričiak Ace.

Drevenú palubovku pod povrchom Taraflex doviezli organizátori z Francúzska. Šampionát však bude výnimočný pre svoje technológie.

Divákov čaká viacero noviniek vďaka audiovizuálnej prezentácii. "Z hľadiska technológií sme museli splniť niekoľko požiadaviek Európskej volejbalovej konfederácie (CEV).

K dispozícii máme až 23 kamier, každý tréner si bude môcť zobrať dvakrát 'challenge' v každom sete.

Jastrabie oko

Verdikt sa potom zobrazí na LED obrazovkách, ktoré sú na každej strane. Kocku na štadióne sme dali úplne hore a nebudeme ju používať.

Pri volejbale totiž musí byť desať metrov nad sieťou a potom by diváci v horných radoch nemali komfortný výhľad," dodal Singer.

Volejbalistky budú na každý zápas v Bratislave nastupovať z jedného miesta, pri predstavovaní jednotlivých tímov organizátori využijú niekoľko technologických "vychytávok".

Kinetické gule

"Pri nástupe máme k dispozícii laserové ohne, je to pekný efekt. Prestávky medzi setmi majú tri minúty, no požiadali sme o výnimku medzi druhým a tretím setom.

Tá bude trvať päť minút. Počas nej budú môcť diváci sledovať na obrazovkách rôzne videá, verím, že sa nebudú nudiť ani chvíľku.

Úvodný ceremoniál bude trvať asi pol hodinu, nechceme divákov zdržovať dlhými príhovormi.

Pripravené máme pekné video, venované storočnici slovenského volejbalu," dodal Singer.

(tasr)
Foto: Ján Luky
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter