Šport 8. november 2019

Tenis-PSO: Džumhur, Kolář, Novak a Gerasimov postúpili do semifinále dvojhry


Damir Džumhur z Bosny a Hercegoviny postúpil do semifinále dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open.

Piaty nasadený hráč nastúpil vo štvrťfinále proti Michailovi Kukuškinovi z Kazachstanu, no najvyššie nasadený hráč turnaja v druhom sete za stavu 3:6, 1:1 duel skrečoval pre problémy s chrbtom.

Kukuškin - Džumhur

Medzi najlepšiu štvoricu sa prebojoval aj český kvalifikant Zdeněk Kolář, ktorý si v piatok poradil s ôsmym nasadeným Lloydom Harrisom z Juhoafrickej republiky v troch dramatických setoch 6:7 (5), 7:6 (7) a 6:4 a v semifinále sa stretne práve s Džumhurom.

Ďalej ide aj Dennis Novak, ktorý v osemfinále vyradil posledného slovenského singlistu na turnaji Norberta Gombosa.

Rakúsky tenista zdolal v piatkovom štvrťfinále tretieho nasadeného Stefana Travagliu z Talianska v troch setoch 6:4, 2:6 a 7:6 (5).

Posledným semifinalistom dvojhry sa stal deviaty nasadený Bielorus Jegor Gerasimov, ktorý vyradil svojho krajana Iľju Ivašku po trojsetovej bitke 7:5, 3:6 a 6:4. Vo boji o finále sa stretne s Novakom.

dvojhra - štvrťfinále:

Jegor Gerasimov (9-Biel.) - Iľja Ivaška (Biel.) 7:5, 3:6, 6:4, Dennis Novak (Rak.) - Stefano Travaglia (3-Tal.) 6:4, 2:6, 7:6 (5), Damir Džumhur (5-BaH.) - Michail Kukuškin (1-Kaz.) 6:3, 1:1 - Kukuškin vzdal, Zdeněk Kolář (ČR) - Lloyd Harris (8-JAR) 6:7 (5), 7:6 (7), 6:4

(TASR)
Program na sobotu tu.
Foto: bk
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter