Šport 15. september 2019

Tenis-DC: Slováci postúpili do kvalifikácie o finálový turnaj, rozhodol Gombos


Slovenskí tenisti sa prebojovali do marcovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára v Madride.

V zápase 1. skupiny euro-africkej zóny viedli v sobotu večer na antuke v bratislavskom NTC nad Švajčiarskom už 3:1. O rozhodujúci tretí bod sa postaral Norbert Gombos, ktorý deklasoval švajčiarsku jednotku Henriho Laaksonena za 50 minút 6:1, 6:1.

Gombos nahradil v úvodnom sobotňajšom singli pôvodne nominovaného Martina Kližana.

Gombos od začiatku duelu s Laaksonenom, ktorý mal v nohách štvorhru, na dvorci dominoval. Hneď v úvodnom geme prelomil podanie Švajčiara a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0. Gombos výborne podával i returnoval, mal navrch vo výmenách, jeho údery mali správnu dĺžku. Laaksonen pôsobil na kurte unaveným dojmom, mal problémy s pohybom a kopil nevynútené chyby.

V prvom sete uhral iba jediný gem a v druhom rýchlo prehrával 0:5. Namotivovaný Gombos zápas s prehľadom dotiahol do víťazného konca, keď v siedmom geme premenil po skvelom obhodení pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.  


1. skupina euro-africkej zóny Davisovho pohýra
SLOVENSKO - Švajčiarsko 3:1
Martin Kližan - Sandro Ehrat 2:6, 6:7 (7)
     

 Andrej Martin - Henri Laaksonen 6:2, 4:6, 7:5
Filip Polášek, Igor Zelenay - Laaksonen, Jerome Kym 6:3, 6:3
Norbert Gombos - Laaksonen 6:1, 6:1

Nadšený Gombos: "Získať rozhodujúci tretí bod je skvelý pocit" 

Gombos od začiatku duelu s Laaksonenom, ktorý mal v nohách štvorhru, na dvorci dominoval. Hneď v úvodnom geme prelomil podanie Švajčiara a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0.

Gombos výborne podával i returnoval, mal navrch vo výmenách, jeho údery mali správnu dĺžku. Laaksonen pôsobil na kurte unaveným dojmom, mal problémy s pohybom a kopil nevynútené chyby.

Laaksonen/Kym

V prvom sete uhral iba jediný gem a v druhom rýchlo prehrával 0:5. Namotivovaný Gombos zápas s prehľadom dotiahol do víťazného konca, keď v siedmom geme premenil po skvelom obhodení pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.

"Som veľmi šťastný, získať pre Slovensko rozhodujúci tretí bod je skvelý pocit. Uplynulé dva daviscupové zápasy mi nevyšli podľa predstáv, bol som z toho sklamaný. O to viac som teraz chcel uspieť. Toto víťazstvo venujem nášmu kondičnému trénerovi Davidovi Olaszovi, ktorý má dnes narodeniny.

Náš kapitán Domino Hrbatý mi už dnes ráno povedal, že mám trénovať tak, ako keby som mal nastúpiť. Po štvorhre sa ma opýtal, či som pripravený a prikývol som," uviedol v prvej reakcii pre RTVS Gombos, ktorého Martin Kližan s Andrejom Martinom v priamom prenose pokropili šampanským.

Zelenay/Polášek

Hrbatý označil za kľúčovú štvorhru. "Vždy sa nastupuje lepšie, keď vedieme 2:1, aj Nora to nakoplo. Filip s Igorom podali v debli veľmi dobrý výkon. najmä v prvom sete hrali výborne, skvele podávali.

V druhom dejstve sa začali trochu ponáhľať a Švajčiari sa dostali k brejkbalom, ani jeden však našťastie nepremenili. Noro predviedol proti Laaksonenovi krásny tenis, bol trpezlivý vo výmenách a nešiel za každú cenu za winnermi. Laaksonen bol po štvorhre vyžmýkaný. Musel viac tvoriť i riskovať a práve vtedy kopí nevynútené chyby." 

(TASR)

Foto: Ján Luky

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter