Šport 14. august 2019

Slovan zdolal Dundalk aj v odvete a zahrá si proti PAOK Solún

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava postúpili do záverečného predkola Európskej ligy 2019/2020.

Po domácej výhre 1:0 nad írskym Dundalkom uspeli aj odvete, keď na pôde súpera triumfovali 3:1.

Zverenci Jána Kozáka ml. natiahli svoju víťaznú šnúru už na sedem súťažných stretnutí

a v súboji o účasť v skupinovej fáze európskej pohárovej súťaže číslo dva si zmerajú sily s gréckym šampiónom PAOK Solún.

Na štadióne Tallaght rozhodli zverenci Jána Kozáka ml. o postupe už v prvom polčase.

Najskôr v 12. minúte otvoril skóre po zakončení hlavou Rafael Ratao, o 21 minút neskôr pridal druhý zásah Aleksandar Čavrič.

Po prestávke domáci znížili stav vďaka gólu Michaela Duffyho a v nadstavenom čase uzavrel skóre duelu Erik Daniel.

Slovan znova podržal v bráne Dominik Greif, ktorý za stavu 1:2 vyrazil strelu Hobbana z pokutového kopu.

„Domáci na nás od úvodu vyleteli, boli tam šance, no ustáli sme to. Po prvom góle sa nám už ľahšie dýchalo, no zápas nás bolel až do konca.

O tomto je futbal. Všetci do jedného sme sa na ihrisku odovzdali, a teraz sa môžeme krátko potešiť.

Pri penalte som vedel, že ten hráč kopal veľa pokutových kopov a dával to do rôznych strán.

Íri ale prehrávali a niečo mi povedalo, že by to mohol kopnúť do stredu, tak to hráči často robia, keď potrebujú zmeniť nepriaznivý stav.

Zažil som déja vu z minulého roka zo zápasu s Rapidom Viedeň, vtedy som tiež v závere chytil pokutov ý kop.

Tešíme sa, že ideme ďalej a tešíme sa na konfrontáciu s PAOK Solún i s Miroslavom Stochom.

Vážime si, že nás dnes prišli podporiť aj fanúšikovia, bolo to príjemné prekvapenie, že sme mali aj v Írsku skvelú podporu,“ povedal D. Greif.

Trénera Slovana Jána Kozáka potešila odolonosť tímu, no mužstvo podľa neho má ešte rezervy.

,,Zvládli sme veľmi ťažkú odvetu. Súper mal v druhom polčase tlak, bol lepší, ale chlapci nechali na ihrisku všetko.

Máme ešte rezervy, ale hráči boli odolní. Postup sme vybojovali a to je teraz dôležité.

Chlapci hrali so srdcom, zabojovali za seba a to je cesta po ktorej musíme ísť.“

"Belasí" naďalej živia šancu na to, že si zahrajú v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA. Naposledy sa im to podarilo v sezóne 2014/2015.

V záverečnom predkole ich čaká grécky majster PAOK Solún, ktorý nestačil v 3. predkole Ligy majstrov na Ajax Amsterdam po výsledkoch 2:2 doma a 2:3 vonku.

Zaujímavosťou odvety v metropole Holandska bolo, že srbský útočník Dušan Tadič zahrával až tri pokutové kopy.

Po prvom nezdare následne dvakrát skóroval a mal najväčšiu zásluhu na postupe semifinalistu predošlej edície Ligy majstrov.

Prvý zápas play off proti PAOK odohrá Slovan na domácej pôde vo štvrtok 22. augusta o 21.00 h.

FC Dundalk - ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:2). Góly: 71. Duffy - 12. Ratao, 33. Čavrič, 90.+3 Daniel.

Rozhodovali: Schörgenhofer - Gutschi, Schreiner (všetci Rak.), ŽK: McEleney, Shields - Ljubičič

Dundalk: Rogers - Gannon, Boyle, Cleary (46. Hoare), Massey - Mountney, Shields, Murray (46. McEleney), McGrath (79. Kelly) - Hobban, Duffy

Slovan: Greif - Medveděv (65. Apau), Abena, Božikov, De Marco - Ljubičič, De Kamps - Čavrič (61. Daniel), Holman, Ratao (86. Suchockij) – Šporar