Šport 9. december 2018

Slovan sa s jeseňou rozlúčil skvelým výkonom proti Žiline

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava v sobotňajšom šlágri 18. kola Fortuna ligy zdolali MŠK Žilina vysoko 5:2.

V záverečnom zápase jesennej časti tak potvrdili pozíciu najlepšieho tímu prvej polovice súťaže. Presvedčivé víťazstvo načali "belasí" už v prvom dejstve, po ktorom vyhrávali na Pasienkoch jasne 4:0.

Piaty gól do siete hostí padol v 62. min a dosiahol ho Dávid Strelec už po dvoch minútach pobytu na ihrisku.

Prvý zásah Žilinčanov si pripísal na konto až v 69. min za stavu 0:5 ich kanonier Róbert Boženík po tom, čo do bránky dorazil nepremenenú penaltu Miroslava Káčera.

V 89. min ešte znížil Filip Kaša na konečných 5:2 z pohľadu domácich.

Slovan si poistil priebežné prvenstvo v tabuľke po jesennej časti najvyššej slovenskej súťaže s celkovým ziskom 46 bodov z 18 stretnutí.

Spokojný tréner ŠK Slovan Martin Ševela po zápase povedal: ,,Na súpera sme sa dobre pripravili a využili sme slabiny, na ktoré som hráčov upozorňoval.

Mali sme excelentný prvý polčas. Bola dobrá pohybová činnosť, boli sme efektívni a strelili pekné góly. V druhom polčase po prestriedaní kvalita našej hry trochu upadla, ale výsledok sme si ustrážili.

Priestor dostal aj 17-ročný David Strelec, opäť sa výborne zhostil svojej úlohy, postupom času bude dostávať viac a viac šancí. Hráči si zápas užili. Je to pre nás výborný výsledok.

Verím, že séria, ktorá s nami išla, pôjde aj po novom roku. Budeme zimovať na prvej priečke a dovolenka, ktorá teraz príde bude zaslúžená."

Slovinský útočník Andraž Šporar aj v tomto súboji potvrdil povesť kanoniera. „Výkon v prvom polčase bol najlepší odkedy som v Slovane. Vypracovali sme si množstvo šancí, mohli sme zvíťaziť i väčším rozdielom.

Celú jeseň sme neprehrali, sme prví v tabuľke, je to fantastické. V tíme sme dobrí kamaráti, rozumieme si, máme i kvalitu. To je dôležité pre dosiahnutie úspechu,“ vravel po stretnutí s 15 gólmi v 16 zápasoch najlepší strelec súťaže .

Chýba mu zásah k zlatej bilancii jeden gól na jedno stretnutie.

ŠK Slovan Bratislava - MŠK žilina 5:2 (4:0). Góly: 11. Suchockij, 31. Ljubicić, 40. Šporar (z 11 m), 42. Apau, 62. Strelec - 60. Boženik, 86. Kaša. Rozhodovali: Glova - Benko, Bobko, ŽK: Dražić – Káčer, Diaz, 1370 divákov.

Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič (60. Strelec), de Kamps (71. Savičevič)– Čavrič, Dražič (80. Nono), Moha – Šporar

Žilina: Holec – Anang (79. Tomič), Kaša, Šušnjar, Sluka – Káčer, Pečovský (46. Králik), Škvarka  – Mihalík (63. Balaj), Boženík, Diarrassouba

Tabuľka po jesennej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2018/2019:
1. ŠK Slovan Bratislava 18 14 4 0 47:17 46
2. FC DAC 1904 Dunajská Streda 18 11 5 2 38:22 38
3. MŠK Žilina 18 10 4 4 33:21 34
4. MFK Ružomberok 18 7 7 4 29:20 28
5. ŠKF iClinic Sereď 18 7 4 7 22:26 25
6. FC Nitra 18 7 3 8 26:25 24
7. MFK Zemplín Michalovce 18 7 3 8 24:31 24
8. FC Spartak Trnava 18 6 3 9 23:21 21