Šport 12. máj 2019

ŠK Slovan Bratislava vyhral nad MŠK Žilina 6:2

V sobotnom zápase 8. kola Fortuna ligy 2018/2019 v nadstavbovej skupine o titul zvíťazili futbalisti majstrovského ŠK Slovan Bratislava nad MŠK Žilina presvedčivo 6:2.

Hetrikom sa zaskvel slovinský útočník Andraž Šporar.

Zverenci Martina Ševelu po predchádzajúcich ligových zaváhaniach s Dunajskou Stredou (0:1) a Ružomberkom (2:3) zabodovali naplno.

Ich súper si pripísal šiestu prehru za sebou a skomplikoval si vyhliadky na zisk miestenky v predkole Európskej ligy.

ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 6:2 (3:0)

Góly: 3., 58. a 80. Šporar, 32. Holman, 43. Dražič, 83. Moha - 50. Gamboš, 75. Vallo. ŽK: Holman, Ljubičič (obaja Slovan). Rozhodovali: Glova - E. Weiss, Bobko, 12.533 divákov.

Slovan: Greif – Medveděv (10. Apau), Guzmics, Bajrič, Suchockij – Ljubičič – Čavrič (75. Strelec), Dražič, Holman (69. Nono), Moha – Šporar

Žilina: Holec - Anang, Kaša, Králik, Sluka - Gamboš, Myslovič (84. Bernát) - Mihalík (67. Vallo), Škvarka, Diaz - Boženík (74. Balaj)

Duel so Žilinou bol súčasťou osláv 100. výročia najúspešnejšieho slovenského klubu, ktorý vznikol 3. mája 1919.

Fanúšikovia Slovana si na Tehelné pole našli cestu v hojnom počte a po bohatom sprievodnom programe sa tešili aj na kvalitné futbalové predstavenie.

Už v 3. minúte ich prvýkrát rozjasal Šporar, ktorý potrestal Anangovu nevydarenú "malú domov" hruďou.

Po nej sa lopta odrazila od brvna žilinskej bránky priamo pred slovinského bombardéra a ten ju pohodlne z pár krokov poslal do bránky - 1:0.

V ďalšom priebehu sa hra viac odvíjala na žilinskej polovici ihriska, lenže k ohrozeniu Holeca sa ofenzíva Slovana dlhé minúty nevedela dostať.

Žilina sa prihlásila o slovo po polhodine, Greif však nebezpečnú situáciu vyriešil vytlačením lopty na roh.

O chvíľu zahrmelo na opačnej strane, keď Holman zužitkoval center Suchockého a strelou do vinkla nedal Holecovi šancu - 2:0. Hostia odpovedali delovkou Škvarku,

ktorá v 38. minúte "lízla" brvno. V 42. minúte domáci trojlístok nezakončil nádejný rýchly brejk gólom,

Šporarova strela minula pravú žrď. Ujal sa však exportný "kúsok" Dražiča, ktorý halfvolejom zvýšil už na 3:0 pre majstra.

Žiline sa v 50. minúte podarilo znížiť, keď sa o ďalší pekný futbalový moment postaral Gamboš - 3:1.

Lenže už onedlho upravil na trojgólový rozdiel s chuťou hrajúci Šporar. Hostia ani za výrazne nepriaznivého stavu nezložili zbrane a v 75. minúte zásluhou striedajúceho Valla znížili na 2:4.

V 80. minúte zavŕšil Šporar hetrik a dostal sa na métu 26 presných zásahov v tomto ligovom ročníku.

Od vyrovnania streleckého rekordu Róberta Semeníka zo sezóny 1995/1996 ho delia tri presné zásahy,

hrajú sa ešte dve kolá. Vysoký triumf Slovana nad "šošonmi" spečatil v 83. minúte Moha.