Šport 4. február 2019

HOKEJ: Slovan dnes nastúpi proti Rige

Pred reprezentačnou prestávkou, nastúpi HC Slovan v domácom prostredí proti Dinamu Riga. Úvodné buly bude vhodené o 18,30 hod.

Belasí proti Soči pretrhli negatívnu sériu prehier a navyše výhrou v predĺžení skomplikovali cestu svojho súpera v boji o playoff, čo chce z deviatej pozície využiť Dinamo Riga.

Lotyšský celok však v sobotu prehral v Minsku a Slovanisti by radi opäť potešili svojich fanúšikov, čím by rovnako výrazne zamiešali karty v boji jednotlivých mužstiev o poslednú ôsmu postupovú pozíciu.

O motiváciu majú Országhovi zverenci postarané aj z dôvodu dvoch prehier proti hokejistom Rigy z aktuálneho ročníka nadnárodnej súťaže.

Mužstvu z hlavného mesta Lotyšska sme podľahli najskôr na domácom ľade, koncom januára aj vonku. Okrem duelu v pondelok odohráme proti Dinamu ešte stretnutie v rámci posledného štvorzápaosvého výjazdu na klziskách súperov.

Až traja hokejisti Rigy prekročili 40 – bodovú hranicu. Ako prvý ju dosiahol švédsky zakončovateľ Linus Videll (43 bodov), pre súperov je rovnako nebezpečný ofenzívne ladený obranca Matthew Maione so ziskom 41 bodov.

Presne štyridsiatku má na konte domáci útočník Lauris Darzinš.

Ďalší hokejisti za prvou trojkou výrazne zaostávajú. Mikelis Redhlis má zatiaľ v štatistikách 22 bodov, piatym je Brandon McMilllan so 17 bodmi.

Zverencov Girtsa Ankipantsa držia aj dobré výkony mužov v maskách. Timur Biljalov má v 32 zápasoch vysokú úspešnosť 92,9% zákrokov. Jeho kolega Kristers Gudlevskis odchytal o zápas menej a jeho úspešnosť zákrokov je na hranici 91,0%.

Na pondelkový duel proti lotyšskému účastníkovi KHL nastúpia zverenci Vladimíra Országha so symbolickou fialovou stužkou s textom Slovan Fights Cancer na pravom ramene a vyjadria tak podporu najmenším pacientom bojujúcim so závažným ochorením.

Fialová farba sa vo svete všeobecne používa v kampaniach na zvýšenie povedomia o onkologických ochoreniach a reprezentuje nádej na vyzdravenie.

Vstupenky na zápas HC SLOVAN – Dinamo Riga (pondelok 4. februára o 18:30 h) si zakúpite v sieti Ticketportal.