Šport 14. máj 2018

Hokej-MS2018: Olympijský šampión Prochorkin na autogramiáde v Bratislave


Ruský hokejový útočník a olympijský víťaz z Pjongčangu Nikolaj Prochorkin prijal pozvanie na autogramiádu v Bratislave.

Podpisová akcia sa uskutočnila v pondelok od 15.30 h v hokejovej Fan zóne v Eurovei pred zápasom Slovenska s Ruskom na MS v Kodani.

Dvadsaťštyriročný hráč SKA Petrohrad získal na februárovej olympiáde v drese Olympijských športovcov z Ruska zlatú medailu, v šiestich zápasoch na turnaji strelil dva góly.

Vlani vybojoval s Petrohradom aj slávny Gagarinov pohár.

Nikolaj Prochorkin a Miroslav Lažo

Prochorkin pricestoval na Slovensko už štvrtý rok po sebe v rámci letnej predsezónnej prípravy, ktorú pravidelne absolvuje v hokejovom diagnosticko-tréningovom centre HDC Slovakia na zimnom štadióne v Petržalke.

Program v rámci hokejovej Fan zóny pripravil Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v spolupráci s HDC Slovakia a spoločnosťou SportMind HDTS zaoberajúcou sa mentálnou prípravou športovcov.

Počas podpisových akcií, ktoré prebiehajú pred každým zápasom Slovenska, sa doteraz vystriedalo viacero osobností slovenského športu.

Návštevníci Fan zóny si mohli "uloviť" podpisy hokejistov Mariána Gáboríka, Mariána Hossu, Jaroslava Obšuta, Jána Lipianskeho, Richarda Kapuša, Romana Kukumberga, Mária Bližňáka či futbalistov Róberta Vitteka a Filipa Hološka.

Ako informovali organizátori v tlačovej správe, séria podpisových akcií sa zavŕši v utorok pred posledným zápasom SR v skupinovej fáze proti Bielorusku.

Na autogramiáde sa zúčastnia Ľubomír Višňovský, Miroslav Lažo a Peter Podhradský.

(TASR)
Foto: BK-orig.
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter